Автор Тема: Визуално определяне пола на Ара  (Прочетена 2114 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен милкодамянов

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: -2
Визуално определяне пола на Ара
« -: декември 29, 2010, 12:28:59 am »
купих 5годишна ара казаха ми че май е мъжка и се казва КОКО как визуално може да се разбере дали е мъжкар??

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 876
    • жако Поли и Папи
Re:Визуално определяне пола на Ара
« Отговор #1 -: януари 22, 2011, 11:37:42 am »
Визуално няма как да се определи пола на зеленокрила ара. Има разни митове и легенди, че по разположението на тазовите кости може да се определи, но предвид това, че при неснасялите женски те са със същото разположение както при мъжките, а ако птицата то снася едва ли има място за съмнение, то и това като метод отпада. Някои твърдят , че пола може да се определи по поведението или по влечението към човек от другия пол, но и това са догадки не по стойностни от гледане на кафе или боб. Има много собственници които осланяйки се на тези догадки се обеждават в неверността им след ДНК анализ. Най сигурния метод за определяне на пола на ара е ендоскопско изследване или ДНК анализ, свичко друго е гадаене без стойност.

Неактивен djer

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,465
  • Рейтинг: 168
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #2 -: януари 22, 2011, 11:04:38 pm »
Да, най сигурния метод е анализ, но ще допълня това което каза Галя и съм склонен да е така(за разкрачката, стойката при единия и другия пол, мъжкото е с по прибрани крака. Имат разлика моите въпреки че женската не е снасяла ;)) Друго което ми прави впечатление е оцветяването на белия фон, самите черни ивици и на вратът ,пред гърдите има една зелена ивица по изразена при мъжкото. Аз си знам кое е мъжко и кое женско и си ги търся разликите и споделям, но не го твърдя за достоверно, просто догадки а и при мен вече и поведението говори ;).

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 876
    • жако Поли и Папи
« Отговор #3 -: януари 23, 2011, 12:18:43 pm »
Абе силно се съмнявам в верността на определянето на пола по външни белези и по поведението да ти кажа честно. Знам , че имаш наблюдения върху твойте, но имаш ли доказателства категорични, че са мъжки и женска? Имаш ли ДНК тест или потомство?
Защото една дама от руския форум беше на 100% сигурна за едната от четирите си ари, че е женска именно по външни белези и по поведение. Освен това въпросната "женска" биваше упорито ухажвана от единия мъжки, придружени с опити за съвкупление и след ДНК анализа се оказаха 4 мъжкара. Извода е , че или си има гейска двойка или е грешен теста. И един интересен факт от руския форум който чета - всички ари на които бяха направени ДНК тестове се оказа, че всичките са мъжки, явно или се внасят само мъжки, а женските се оставят за разплод или по някакви причини мъжките са преобладаващо мнозинство при излюпените пиленца.