Автор Тема: Храна за малък Александър ?  (Прочетена 18138 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vali74

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 28
  • Рейтинг: 6
    • Коко - малък Александър
Храна за малък Александър ?
« -: март 24, 2011, 09:28:46 pm »
Здравейте ! Каква храна давате на вашите Александри?
Забелязвам че моя яде само слънчогледовите семки а другото си седи.Кажете вие какви храни купувате и пилетата ядат и другите семки.Гледах храните за големи папагали и в тях няма просо и такива дребни семенца,та се чудя дали да не му взема от тях,но ще съм ви благодарен да ме насочите към някоя марка от която сте доволни и пилетата изяждат всичко.

Неактивен Пецата

• Същински папагал:)
  • Публикации: 409
  • Рейтинг: 25
    • Чоко (корела)
Re:Храна за малък Александър ?
« Отговор #1 -: март 25, 2011, 07:26:34 pm »
На всяко пиле предпочитанието е различно, но и моя много обича семките. Вземи му една смеска и му я дай, вземи друга и му я дай... Наблюдавай кое яде и кое не, и дали изяжда всичко. Така сам ще можеш да прецениш коя храна е подходяща за Коко. ;)
Взехме Чоко(корелата), 2-годишен, януари 2011.

Неактивен vali74

• *
  • Публикации: 28
    • Коко - малък Александър
« Отговор #2 -: март 25, 2011, 07:35:22 pm »
Здравей Пеца,този номер с пробването го знам,но исках да чуя мненията на хората от форума които гледат Александри от по дълго време и имат наблюдения над храните които са на пазара и са ползвали от тях.

Неактивен pocketfree

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 244
  • Рейтинг: 43
    • Алекс - Малък Александър
« Отговор #3 -: март 25, 2011, 08:16:54 pm »
От доста време давам на Алекс храната от снимката по-долу (Versele Laga Prestige Premium Australian Parakeet). Естествено - първото, което изяжда са слънчогледовите семки, но обикновено до края на деня омита и всичко останало. Освен това в храната няма фъстъци, лешници и т.н. и това ми дава да му ги давам отделно като награда през деня (естествено в малки количества).
lodiko.com - Споделяй, продавай и купувай снимки онлайн

Неактивен tobyMac

• Публикации: 709
  • Рейтинг: 21
    • Алекс - малък александър
« Отговор #4 -: април 15, 2011, 09:56:51 am »
Здравей, аз давам на Алекс хране за големи папагали NUTRI' MEAL на ZOLUX  и си омита всичко но има фъстъци и лешници ти ако искаш можеш да му ги обереш от храната
ето това е храната:
поздрави,
Петьо.

Неактивен batcho

• **
  • Публикации: 59
  • Рейтинг: 8
    • еклектуси и малък александър
« Отговор #5 -: април 15, 2011, 10:46:24 pm »
това с храната за големи папагали не ми се вижда добра идея аз не бих я давал на мойте александри

Неактивен len4ita

• Папагал супергерой:)
  • Публикации: 1,648
  • Рейтинг: 160
  • Флипи (12;м) и Блу (10;ж) - монашески папагали
« Отговор #6 -: април 16, 2011, 01:06:15 am »
Така е...подкрепям batcho. По принцип храните са разпределени за малки, средни и големи папагали, защото има определени пропорции вещества, мазнини и т.н., които са необходими за различните видове. Вярно е, че в храната за средни папагали почти няма фъстъци, сушени плодове и други ядки, но все пак зърнената смеска е направена в необходимата пропорция за александър, корела, монах и т.н., а не за жако, какаду, амазона... Ако не ти допада определена храна по-добре пробвай на друга марка, или комбинирай няколко храни, или добави фъстъци, сушени плодове, и др.

Неактивен Пецата

• Публикации: 409
  • Рейтинг: 25
    • Чоко (корела)
« Отговор #7 -: април 16, 2011, 12:36:06 pm »
Аз съм направил така, както len4ita казва. Взех храна за средни папагали и храна за големи, и ги смесих двете. На Чоко  му слагам само за средни папагали.
Взехме Чоко(корелата), 2-годишен, януари 2011.

Неактивен tobyMac

« Отговор #8 -: април 18, 2011, 09:29:33 am »
Ами, виж сега аз като му слагам храна за средни папагали той не я яде :-\ :) само за големи и то на каквато и да е марка

Неактивен vankogotinoto

• *
  • Публикации: 30
  • Рейтинг: 2
    • Поли (Малък Александър) женски
Re: Храна за малък Александър ?
« Отговор #9 -: август 18, 2011, 11:54:11 pm »
Да споделя и аз как е при мен. Подкрепям tobyMac. Като има храна за големи и за средни яде само тази за големи. И с триста зора хапва от дребната ако няма друга. Да не говорим, че повече от половината я пръска из цялата клетка.

Неактивен tobyMac

« Отговор #10 -: август 23, 2011, 08:17:34 am »
Виж, vankogotinoto преди време( след този пост, мисля, че беше gpogojeva) ми казаха, че малкият александър не е голям папагал за да яде храна за големи папагали. В всяка храна си има определена дозировка на мазнини, белтъчини...
За това трябва да го научиш да яде храна за средни папагали. Нищо, че му  е трудно ще свикне.
Моят вече свикна, и то за по малко от месец.
Замисли се!

Неактивен vankogotinoto

• *
  • Публикации: 30
  • Рейтинг: 2
    • Поли (Малък Александър) женски
« Отговор #11 -: август 24, 2011, 07:24:19 pm »
Ами то това ясно ама като си поръчах тази храна която pocketfree по-горе показва, че е давал която е за средни дългоопашати папагали. Те ми пратили за големи ето тази:

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
  • Публикации: 3,909
  • Рейтинг: 216
    • Малък александър
« Отговор #12 -: май 14, 2012, 07:42:58 pm »
Здравейте, бихме желали да питаме дали тези ядки са подходящи за награда на малък александър. Състава е: бадем, кашу, лешник, стафида-златна и тъмна.Стафидите съдържат растително масло (Каквото и да значи :-\)
Бадемите и лешниците трябва ли да се обелят? А стафидите да се попарят с гореща вода? Питам, тъй като това си е чисто човешка храна  ::)

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,447
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #13 -: май 14, 2012, 08:50:02 pm »
Ако са сурови всичко е ок
няма нужда нито да се белят нито да се киснат

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
    • Малък александър
« Отговор #14 -: май 14, 2012, 08:55:16 pm »
Така пише на пакета-Сурови ядки. Аз ще ги опитам, разбира се преди да му дам, но те така си и изглеждат-сурови.
Благодаря за отговора :)

Неактивен bino

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,269
  • Рейтинг: 140
    • жако,ари,какаду,еклектус, пирура,амазона,корела
    • galabinmladenov.com
« Отговор #15 -: май 15, 2012, 12:11:56 pm »
Давам на моите от тези ядки,ядат ги много,без проблеми.Особено жакото умира за кашуто,направо изкрейзва :P ;D ;D
д-р Гълъбин Младенов-ветеринарен лекар

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
    • Малък александър
« Отговор #16 -: май 15, 2012, 12:20:34 pm »
За милването снощи и нашия ги опита - стафида и лешник :D

Неактивен hristo_999

• Публикации: 328
  • Рейтинг: 8
    • Роузи-Розела
« Отговор #17 -: май 16, 2012, 01:05:36 am »
До нас има един магазин плод-зеленчук, в който продават сурови бадеми, фъстъци и слънчогледови семки.Доста често взимам бадеми и фъстъци и давам по 1-2 на Роузи, като влезне в клетката след летене навън.Правя опити за доближаване до Роузи с половин бадемче и половин фъстъче, до сега само скъсявам дистанцията :-\
Тайната над всяко надмощие е във волята.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,447
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #18 -: май 16, 2012, 09:51:04 am »
По-голям успех ще имаш, ако я провокираш тя да те доближи.
Например сядаш на разтояние, което не би я накарало да отлети или докато е в клетката на разтояние което не би я изплашило да се паникьоса о да се мятка по клетката. Подаваш лакомството и седиш неподвижно и чакаш. Може и час, папагалите бавно се престрашават.
В началото можеш да поставяш лакомството наблизо до теб, а не да го държиш в ръка, защото ръцете най-много ги плашат.

Неактивен diimi62

• *
  • Публикации: 38
  • Рейтинг: 0
    • Малък Александър/Лъки/
« Отговор #19 -: юли 29, 2012, 01:12:34 am »
 На моят Лъки /Малък Александър/ давам храна за средни папагали, от която най-напред се изяждат семките.Допълнително му давам нарязани плодове - ябълки,нектарини, ;D сливи,круши,диня,пъпеш;както и зеленчуци на които малко им се мръщи . За ябълка и за варена царевица е готов на всичко.

Неактивен Miro

• **
  • Публикации: 66
    • Малък Александър - Рокси и Фабио
« Отговор #20 -: юли 30, 2012, 06:14:33 pm »
Ние също даваме на нашия Роко храна за големи папагали. Първоначално пробвахме с храна за средни папагали, но тя е пълна само със слънчоглед и просо. Нашият обираше слънчогледа и зарязваше просото. Обожава храна в която има сушени плодове - но такъв тип храна я ползваме за добавка към основната му. Иначе му даваме ябълка, диня, пъпеш, люти чушки - за лакомство, семена от пипер, круша, а бе общо взето плодове според сезона. Зимата обожаваше киви.

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
    • Малък александър
« Отговор #21 -: юли 30, 2012, 09:05:02 pm »
Аз слънчогледа го обирам, максимум 5-6 семки на ден(Това му е дажбата), а просото го яде с охота само от ръка.  Иначе и ние ядем повече плодове и зеленчуци, варено яйце, сурови ядки, варени макарони, ориз, кълнове.....нищо не отказваме. За киви нашичкия си продава душичката, ама сега няма откъде да купя :(

Неактивен Николай Иванов

• **
  • Публикации: 228
    • Корела
« Отговор #22 -: септември 06, 2012, 11:58:49 am »
Да хората не го зареждат, защото в топлото време се разваля бързо.                :'(
Ние обичаме папагалите, обичайте ги и Вие!!!

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
    • Малък александър
« Отговор #23 -: октомври 05, 2012, 11:03:39 pm »
Може ли да се дават на пилето кълнове от овес ( на мен лично ми прилича на ечемик)?Направих пробно една чаша и станаха добре. От диетичен магазин са и пише на опаковката овес за покълване.
Белено просо също взех, ама не го харесва, не ще да го яде. Има ли някакъв друг начин да се приготви - варено или покълнало? Киноа и амарант взех - и тях не ги иска. Дали не са прекалено малки на диаметър? ???

Неактивен Titity

• **
  • Публикации: 99
  • Рейтинг: 7
    • Малък Александър Сашко
« Отговор #24 -: януари 31, 2013, 10:38:04 pm »
Здравейте на всички!  :) Имам моя Сашко от седмица. Опитвам се да не го притеснявам, за да свикне добре с обстановката и с нас разбира се, затова се ограничавам само до обслужване. Първите 2 дена не хапна почти нищо (което мисля че е нормално), защото папагалчето е изплашено. Предлагах му какви ли не лакомства докато разбера какво обича.... и въпреки притеснението си да започне да се храни.Хапва си от смесената храна, но изключително рядко!. Разбрах че обожава ябълки и постоянно му угаждам с такива. Но искам да ви питам мислите ли че е вредно (така да го кажа) да му давам постоянно?  Благодаря предварително!
Има три неща, които никога не трябва да губиш! - НАДЕЖДА, ТЪРПЕНИЕ И ЧЕСТНОСТ! :)