Автор Тема: Храна за малък Александър ?  (Прочетена 18136 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен djorko

• Клуб Алекс
  • Публикации: 828
  • Рейтинг: 46
    • синьочела амазона
Re: Храна за малък Александър ?
« Отговор #50 -: февруари 05, 2013, 07:14:10 pm »
Мисля,че орехите наистина са много мазни и се дават само за награда.Моя разбойник поне не мога да се оплача,че е злояд.Хапва абсолютно всичко.Може би само смокини - директно ги изхвърля от клетката,сякаш казва-това не става за ядене.и морковите понякога не ги иска,накълцва моркова на дребно и го зарязва-но това е само като се лигави,иначе си яде.Обича много фрешове-види ли ме с чаша в ръка и веднага долита и пъхва глава вътре.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,447
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #51 -: февруари 05, 2013, 08:53:46 pm »
Пробвай на ред всякакви сурови ядки.
Моя умира за ядки, без значение какви, а Папи само на фъстък кълве.
Бадеми, лешници, орех, кашу, макадамия, кедрови ядки (умират за кедрови ядки тарикатите)
Разтрошавай на дребни парченца например 3 на 3 мм и даваш само за награда, да не присъства в храната.

Неактивен Titity

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 99
  • Рейтинг: 7
    • Малък Александър Сашко
« Отговор #52 -: февруари 05, 2013, 09:33:27 pm »
Обича много фрешове-види ли ме с чаша в ръка и веднага долита и пъхва глава вътре.
хахахах представям си го сладура... голям смях. Не те оставя да се вредиш а?  ;D
На Сашко току що му сварих едно яйце и му го натроших в хранилка. Е не и не ... изхвърли ги едно по едно навън, а сега го гледам, че и хранилката се опитва да откачи!  ;D Дивак с дивака му...
« Последна редакция: февруари 05, 2013, 09:38:37 pm от Titity »
Има три неща, които никога не трябва да губиш! - НАДЕЖДА, ТЪРПЕНИЕ И ЧЕСТНОСТ! :)

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
  • Публикации: 3,909
  • Рейтинг: 216
    • Малък александър
« Отговор #53 -: април 19, 2013, 02:25:27 pm »
Давал ли е някой ленено семе на малък александър? Четох, че го има в някои храни за вълнисти, ама да питам за всеки случай.

Неактивен zozo0o

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 14
  • Рейтинг: 0
    • Малък голям Александър
« Отговор #54 -: април 22, 2019, 09:45:06 pm »
Здравейте на всички ... все още нямам папагал на лице нито клетката или кафез или каквото е там :D но до 2 седмици всичко идва та искам да разбера каква храна да му купувам ако може някой да ми посоче видове храни от дадения от мен сайт ще съм много благодарен

https://www.petsexpert.fi/lintu/linnunruoka/papukaijan-ruoka?ProductFilter%5Blimit%5D=108&page=1

Неактивен Калоян

• *
  • Публикации: 9
  • Рейтинг: 2
    • Еклектус, Жако
« Отговор #55 -: април 24, 2019, 01:48:46 am »
Здравейте приятели! Много мнения до този етап прочетох и в крайна сметка ако бях аз задал въпросът нямаше да съм на ясно кой от всички отговори да приема като достоверен. От гледна точка на това че всеки каза какво е пробвал, какво се харесва или не се харесва на неговият папагал. Интересно ми беше и това как фъстъците се поставят на пиедистал, като награда,като лакомство. Ако случайно  заговорим за здравословно хранене би трябвало моментално да ги изключим тъй като те се конкурират с няколко фактора които допринасчт за аспергилоза. Тъй нареченото гъбично заболяване на белите дробове, което се получава чрез вдишването на плесени. Семенните смеси сами по себеси също са рискови фактори освен ако не са на марка и най вече фирма славеща се с доставка на пресни храни.  Верселе лага изгуби доверието на клиентите . Ще бъде полезно да знаете че колкото по малко семена предлагате и то на доказани марки, толкова по малка е вероятноста птицата ви да бели семки с предварително получен конденс в самите тях, който в последствие се  е превърнал във финна плесен. Никъде не прочетох че е редно да се предлагат живи храни. Покълнали семена. Никъде не прочетох даа се дават гранули, които са балансирани в съставки протеини,минерали,въглехидрати и т.н ......Вече сигурно се питате ..абе къв е тоя бе  :)  Ех...това не е толкова от значение. По важно е да се учим че това с което храним папагала си.... то дали съдържа нещо в себе си? Ще даде ли на папагалчето ми нужните хранителни вещества!  Колко ще бъде балансирана диетата ако давам това или онова :)
В заключение по темата. Хранете птиците си здравословно и им се радвайте дълго :) Покълвайте много семена кооито обилно измивайте преди сервиране, давайте предимно зеленчуци,като внимавате с нитратите..могат да убият малка птица. Затова накисвайте във вода със сода за хляб. Плодовете ги предлагайте Не узрели по възможност. Узрелите съдържат много захари и питицата може да се разболее от диабет. И най вече, учете птиците си да се хранят предимно със гранули. ако трябва да изброя марки бих добавил...Харисън, Топ'с , Хаген, Зупреем, Верселе лага, Роу ди буш, и т.н. Вече българският пазар предлага изобилие :)  Успех приятели и до скоро.

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #56 -: април 24, 2019, 11:02:55 am »
брат ако ми кажеш една две марки храни които да купувам за бъдещият ми малък александър дори и 50 евро килото да е ще му е взимам чакам тук от колко време и чета напред назад и на английски пиша да видя клип нещо снимка за най добрата храна за александар но нищооооо явно никой нищо не знае по света и купува квато му падне ....  даа ясно ми е за плодовете ама не мога да му давам само плод тряяя и друго

КАК МОЖЕ И ЕДИН КАДЪРЕН ДА НЯМА ДА КАЖЕ ТУЙ ТУЙ ... ТАК ТАК :D :D :D

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #57 -: април 24, 2019, 11:29:07 am »
Здравейте приятели! Много мнения до този етап прочетох и в крайна сметка ако бях аз задал въпросът нямаше да съм на ясно кой от всички отговори да приема като достоверен. От гледна точка на това че всеки каза какво е пробвал, какво се харесва или не се харесва на неговият папагал. Интересно ми беше и това как фъстъците се поставят на пиедистал, като награда,като лакомство. Ако случайно  заговорим за здравословно хранене би трябвало моментално да ги изключим тъй като те се конкурират с няколко фактора които допринасчт за аспергилоза. Тъй нареченото гъбично заболяване на белите дробове, което се получава чрез вдишването на плесени. Семенните смеси сами по себеси също са рискови фактори освен ако не са на марка и най вече фирма славеща се с доставка на пресни храни.  Верселе лага изгуби доверието на клиентите . Ще бъде полезно да знаете че колкото по малко семена предлагате и то на доказани марки, толкова по малка е вероятноста птицата ви да бели семки с предварително получен конденс в самите тях, който в последствие се  е превърнал във финна плесен. Никъде не прочетох че е редно да се предлагат живи храни. Покълнали семена. Никъде не прочетох даа се дават гранули, които са балансирани в съставки протеини,минерали,въглехидрати и т.н ......Вече сигурно се питате ..абе къв е тоя бе  :)  Ех...това не е толкова от значение. По важно е да се учим че това с което храним папагала си.... то дали съдържа нещо в себе си? Ще даде ли на папагалчето ми нужните хранителни вещества!  Колко ще бъде балансирана диетата ако давам това или онова :)
В заключение по темата. Хранете птиците си здравословно и им се радвайте дълго :) Покълвайте много семена кооито обилно измивайте преди сервиране, давайте предимно зеленчуци,като внимавате с нитратите..могат да убият малка птица. Затова накисвайте във вода със сода за хляб. Плодовете ги предлагайте Не узрели по възможност. Узрелите съдържат много захари и питицата може да се разболее от диабет. И най вече, учете птиците си да се хранят предимно със гранули. ако трябва да изброя марки бих добавил...Харисън, Топ'с , Хаген, Зупреем, Верселе лага, Роу ди буш, и т.н. Вече българският пазар предлага изобилие :)  Успех приятели и до скоро.
А вие изчетохте ли всички закачени теми в раздела, както и публикациите в сайта? Навсякъде се набляга , че е добре храната да е жива, сезонна, чиста. Да е максимално разнообразна - каши, кълнове, плодови и зеленчукови салати, малки количества протеин от яйце, извара, скариди (говоря общо за папагалите, а не конкретно за александрите). Храната да се "скрива", за да може папагала да се занимава да я търси. Всичко това и още много, много е писано и публикувано многократно, а най-важното е закачено в началото на всеки раздел. Много хора тук са/сме отделили достатъчно от времето си, за да потърсим, съберем и преведем всичката тази информация и никак не ми се връзва изречението "Никъде не прочетох че е редно да се предлагат живи храни. Покълнали семена. Никъде не прочетох даа се дават гранули, които са балансирани в съставки протеини,минерали,въглехидрати и т.н ......" с всичко изписано. Ами да сте прочели, затова се ходи на училище! А за гранулите пък има доста теми ЗА и ПРОТИВ, а обосновки, размисли, доводи и т.н. по темата.
Та, ако целта ви е да бъдете полезен, моля, изчетете цялата налична информация в сайта и форума, както сме направили ние, и ако не намерите отговорите на някой въпрос питайте, ако не сте съгласен с нещо, намерете, обобщете, преведете полезна информация и я публикувайте. Успех! 

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #58 -: април 24, 2019, 11:35:54 am »
брат ако ми кажеш една две марки храни които да купувам за бъдещият ми малък александър дори и 50 евро килото да е ще му е взимам чакам тук от колко време и чета напред назад и на английски пиша да видя клип нещо снимка за най добрата храна за александар но нищооооо явно никой нищо не знае по света и купува квато му падне ....  даа ясно ми е за плодовете ама не мога да му давам само плод тряяя и друго

КАК МОЖЕ И ЕДИН КАДЪРЕН ДА НЯМА ДА КАЖЕ ТУЙ ТУЙ ... ТАК ТАК :D :D :D
Ами тук няма дежурни, които са зачислени на заплата, за да отговарят веднага на всеки зададен току що въпрос. А пропо, вече са коментирани марки храни нееднократно, дори коментиращия преди вас е споменал няколко, просто четете с разбиране, ако може и имайте малко търпение, когато някой има какво да ви каже, ще каже.
Няма кадърни и компетентни тук, това е положението!  :pullhairs:
П.п. а дали си направихте труд да изчетете поне тази тема, или само писането ви е силна страна? Защото няколко поста по-нагоре се коментират марки и дори има линк ;)
Но пък за какво ви е да четете, много по-лесно е да плюете, нали?

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #59 -: април 24, 2019, 04:54:48 pm »
Ами тук няма дежурни, които са зачислени на заплата, за да отговарят веднага на всеки зададен току що въпрос. А пропо, вече са коментирани марки храни нееднократно, дори коментиращия преди вас е споменал няколко, просто четете с разбиране, ако може и имайте малко търпение, когато някой има какво да ви каже, ще каже.
Няма кадърни и компетентни тук, това е положението!  :pullhairs:
П.п. а дали си направихте труд да изчетете поне тази тема, или само писането ви е силна страна? Защото няколко поста по-нагоре се коментират марки и дори има линк ;)
Но пък за какво ви е да четете, много по-лесно е да плюете, нали?

ЯВНО ТИ НЕ ЧЕТЕШ АЗ КАКВО ПИША А САМО ИЗ МЕЖДУ РЕДОВЕТЕ ПО 1 ДУМИЧКА И СРИЧКА ИЗРИЧНО НАПИСАХ ЧЕ СЪМ ЧЕЛ НАПРЕД НАЗАД ДЕФАКТО ВСИЧКО ЗА МАЛЪК АЛЕКСАНДЪР В ФОРУМА СЪМ ПРОЧЕЛ И ЩОМ ВСЕ ОЩЕ НЕ ЗНАМ КАКВА ХРАНА ДА МУ ПОРЪЧАМ ЯВНО НЕ СТРУВАТ ОТГОВОРИТЕ ВИ И НЕ СА ПОЛЕЗНИ ЗАЩОТО СА МНОГО ЛАБИЛНИ АКО БЯХА ПОЛЕЗНИ И НЕ ЛАБИЛНИ ВЕЧЕ ЩЯХ ДА СЪМ МУ ВЗЕЛ .. КАКВО ДА ЧЕТА МАРКИТЕ СЛЕД КАТО ПРИМЕР...Versele Laga ИМА  36 ВИДА ХРАНА И 36-ТЕ ЛИ ДА ПОРЪЧАМ ? ДА ПОРЪЧАМ НАПР 40 КГ ХРАНА И ТАКА ??? ЕДИН ПЛЗВАЛ ХРАНА ЗА АМАЗОНКИ ДРУГ ЗА ГОЛЕМИ ПАПАГАЛИ АЗ НИТО МИ Е ОТ АМАЗОНИЯ ПАПАГАЛА НИТО МИ Е ГОЛЯМ А Е СРЕДЕН ОТ ИНДИЯ АКО ИМАШЕ ХРАНА ЗА ИНДИЙСКИ ПАПАГАЛИ НЯМАШЕ ДОРИ ДА ПИША АМА НЯМА....

Неактивен Калоян

• *
    • Еклектус, Жако
« Отговор #60 -: април 24, 2019, 05:58:29 pm »
gpogojeva....Не се изнервяйте! Никого не съм упрекнал в нещо което не е написано ,споменато,дадено като съвет или т.н  извън тази тема. Говорих единственно за писанията,предложенията за храна, коментарите които бяха разногласни и неориентиращи, коментарите които можеха повече да объркат човек от колкото да го насочат. Що се отнася до гранулираната храна мога само да ви кажа че това е бъдещетето, и ми се струва че вие все още не сте разбрали нищо за нея в практика а само цитирате нечии твърдения или необосновани,неаргументирани Отричания на нещо което е Уникално само по себе си, нещо което е бъдещето в културологията на храненето на папагалите.Моите уважения към всички вас които отделяте време да пишете полезни неща в този интересен форум- и сайт като цяло. За съжаление Аз нямам време да чета всичко което е изписано в сайта а и не мисля че бих могъл да прочета нещо което през годините не съм прочел, или не съм научил под една или друга форма . Но ..пък и точно затова говорех единствено за конкретна тема. И не случайно се обосновах. Бих поговорил със всеки от вас който желае да получи информация как здравословно да отглежда папагала си. Всичко което бих могъл да дам като съвет е изградено върху практика. Действия..Действия..Проби, грешки,проби,грешки,проби,успехи..и така :)
За всички които участваха в цялата тема от началото до този момент, искам да кажа че абсолютно от всички храни които бяха споменати, нямаше нито една която да минава средното ниво като клас. Не забравяйте да се усмихвате и не спирайте да разширявате мирогледа си! Винаги желая весели моменти със любимите ни папагалчета) Всички които помагат на начинаещите искам да ги поздравя и да им кажа да продължават все така. Н а всички които нямат опит искам да кажа да бъдат по конкретни и да се обосновават в съветите си. Това че ползват определен продукт не  означава че той е подходящият за всяка тема, за всеки вид и най вече дали това най правилното решение.

zozo0o.... обади ми се когато решиш. 0877484287  Ще ти бъда полезен :) Най малко ще престанеш да се луташ в морета от информация която неможеш да разграничиш на правилна и грешна.

Неактивен Милко

• Administrator
  • Публикации: 4,317
  • Рейтинг: 421
    • Джаки (жако) и Лари (корела)
    • Папагали в България
« Отговор #61 -: април 24, 2019, 07:32:16 pm »
... ДЕФАКТО ВСИЧКО ЗА МАЛЪК АЛЕКСАНДЪР В ФОРУМА СЪМ ПРОЧЕЛ И ЩОМ ВСЕ ОЩЕ НЕ ЗНАМ КАКВА ХРАНА ДА МУ ПОРЪЧАМ ЯВНО НЕ СТРУВАТ ОТГОВОРИТЕ ВИ И НЕ СА ПОЛЕЗНИ ЗАЩОТО СА МНОГО ЛАБИЛНИ АКО БЯХА ПОЛЕЗНИ И НЕ ЛАБИЛНИ ВЕЧЕ ЩЯХ ДА СЪМ МУ ВЗЕЛ ..

Много интересен анализ. Чудя се как се оправят другите потребители на този форум :-[  Ако пък само ти имаш този проблем, може би трябва да потърсиш проблема в себе си?

Това е форум, в който участват много хора. Едни с много опит, други с по-малко. Едни с повече самочувствие, други с по-малко. По тази причина ще намериш различни мнения по даден въпрос. Един предпочита една зърнена смеска, защото например, нея може да си позволи финансово. Или защото само нея може да намери там, където живее. Някой ще предпочете гранулирана храна, друг не - в зависимост от опита и знанията си.  За разнообразието при храненето на папагалите изобщо не искам да започвам. От тук нататък ти си този, който ще вземе решение/избор на базата на прочетеното и собствената преценка. Това не е учебник, в който има “еднинствената истина” и нищо друго...

Но пък виждам, че има хора, които са готови да ти дадат тъкмо тази “истина”. Няма лошо. Затова сме различни ;) Пък и на днешно време колкото поискаш източници на информация. Стига да имаш база за оценка на тези източници и информация, в играта си! :)
"Do not go where the path may lead;
go instead where there is no path and leave a trail.” Emerson

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #62 -: април 24, 2019, 07:33:38 pm »
zozo0o.... обади ми се когато решиш. 0877484287  Ще ти бъда полезен :) Най малко ще престанеш да се луташ в морета от информация която неможеш да разграничиш на правилна и грешна.

живея във Финландия... малко скъпичко ще дойде :D освен на whatsapp да го играем хах

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #63 -: април 25, 2019, 11:02:08 am »
Човека е интересно същество, природата или Господ (кой както предпочита) го е дарила с един орган, разположен между двете му уши, добре защитен от доста здрава и понякога много дебела черепна кутия. много важен орган, който ръководи всички функции на тялото. Новината е, че служи и за мислене, разсъждения. Сиреч, човек би трябвало да може да събира информация, да я асимилира, да отсее плявата от зърното и да си направи информиран избор. Във всяка една ситуация да вземе сам решение и да си понесе отговорноста, защото в противен случай цял живот все някой друг ще му бъде виновен. Хората с повече опит и житейска мъдрост знаят, че няма в този живот еднозначни отговори за абсолютно нищо, ако едно работи в една ситуация, друго не. Същите тези хора знаят от опит, че велики капацитети също няма , в нито една област.
Четете, събирайте информация и правете информиран избор хора, това е важното в този живот, всеки сам за себеси и подопечните си и спрямо конкретната ситуация. Понякога този избор ще е правилен, друг път грешен, но винаги ще си е нашият избор и винаги ще ни научи на нещо ново!
Успех и весели празници!
А развъдчика във Финландия вероятно би могъл да даде смислен съвет за подходящата зърнена смеска с която той храни птиците си, така или иначе птицата ще е захранена имено с тази храна и най-вероятно в началото ще гледа с недоверие на всяка друга ;)

Неактивен Калоян

• *
    • Еклектус, Жако
« Отговор #64 -: април 26, 2019, 12:56:53 pm »
zozo0o....човек има ли желание, намира начин! Какво е значението дали живеете във Финландия или Северна Корея. Нали ако имахте желание вече щеше да сте се свързали със мен. Уатсъп,Вайбър,Лайн,Телеграм, толкова много приложения за комуникация има. Но както и да е. Весели празници на всички!

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #65 -: април 30, 2019, 07:21:15 pm »
Айдее стига сте лаели :D ето с това се сдобих днес  прочетох че кремовия папагал много харесва тая храна и взех..... 15кг че нямаше по малка разфасофка

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #66 -: май 02, 2019, 11:41:18 am »
Нали за малък александър говорехме? На клетката от снимката не са ли и твърде широки разстоянията между решетките? Малкия александър не е едра птица и може да се провира между тях.

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #67 -: май 05, 2019, 09:46:22 pm »
2,2-2,5 сантиметра е разстоянието... най евтина и най голяма е тая клетка.. не ми се даваха 300 400 500 евро за клетка само а тая струва около 160 евро

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #68 -: май 07, 2019, 12:57:49 pm »
Не е малко никак, това си е като за по-едра птица клетка, дано не се научи да се навира, че може да се заклещи.

Неактивен Blueone

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,227
  • Рейтинг: 181
    • Lady Bird & Rocky и техните малки корели
« Отговор #69 -: май 08, 2019, 08:16:52 pm »
Това е Noble клетката.Чудесен избор за не много пари.Спокойно може да гледа и корели вътре и няма да се заклещят.Храната обаче като за Александър ще е малко по-мазна.Ако е като на снимката става.Отвори чувала и снимай да видим точно каква е защото може да е по-едра с доста голямо количество ядки и мазнини и не бива да я даваш тогава.

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #70 -: май 09, 2019, 11:53:44 am »
Това е Noble клетката.Чудесен избор за не много пари.Спокойно може да гледа и корели вътре и няма да се заклещят.Храната обаче като за Александър ще е малко по-мазна.Ако е като на снимката става.Отвори чувала и снимай да видим точно каква е защото може да е по-едра с доста голямо количество ядки и мазнини и не бива да я даваш тогава.

имах голям проблем с поръчването на папагала цяла седмица.. защото трябваше да е дошъл днес казах че искам мъжки тъпака 2 дена забравя да пита хем изрично му казах мъжки да е накрая ми каза че имат само женски от където ги поръчва и аз отказах и търсих из градовете около мен и накрая намерих на 180 км от мен един малък александър и днес ще ходя да го взимам и според мен е мъжки

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #71 -: май 09, 2019, 06:34:29 pm »
ииии етогооо най послеее има си пръстен на десния крак и ми казаха че на възраст е около 1 година

Неактивен Калоян

• *
    • Еклектус, Жако
« Отговор #72 -: май 10, 2019, 12:20:55 pm »
Ето това е едно уникално хранене.
« Последна редакция: май 10, 2019, 02:14:43 pm от Милко »

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #73 -: май 10, 2019, 01:21:31 pm »
още не се е хранил не е пил дори и вода ....... седи сано на едно място и това е и от време на време като се доближа се дърпа само с лице ръцете отзаде мога да се доближа до 15 20 сантиметра рацете поне на 40 50 сантиметра а с професионалния ми апарат се доближих поне до 15 сантиметра.. там където седи сложих от ляво и дясно по две клечки за зъби с набучен по половин фъстък е няма не яде и не яде държи се за клечката с човката посяга само го захваща дори не се отчупва нищо дори не го близва и го оставя и това е..... пуснах му от ютюб tropical birds singing  полудя почна най после да се обажда и да се разхожда по клетката хах иначе само мълчи от вчера насам се е обадил 1 път :D :D

Неактивен zozo0o

• *
    • Малък голям Александър
« Отговор #74 -: май 10, 2019, 01:58:52 pm »
еее туко що отхапа фъстъка :D