Автор Тема: Поли, Папи и семейство 3 сезон  (Прочетена 32073 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pile

• Папагал супергерой:)
  • Публикации: 2,610
  • Рейтинг: 133
    • Пиле (жако)
Re: Поли, Папи и семейство 3 сезон
« Отговор #275 -: февруари 24, 2013, 10:31:09 pm »
Галя, големи са ти хубавци хайваните, ама и стендът е един път! Ха дано им дойде акъла, че да го оценят. За Поли знаем, че това е ужасно страшно нещо (ако все пак рачи да го забележи), но Папи може пък да даде тон...
И аз точно това си помислих като видях стенда с играчката.Ако някой се престраши,май ще е дамата :)
Иначе малко по малко нещата започват да си влизат в релси...е, добре де-да се насочват към релсите  ;)
Много хора говорят със своите животни,но малко хора слушат какво животните им казват.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #276 -: февруари 24, 2013, 10:50:01 pm »
Цитат
е, добре де-да се насочват към релсите  ;)
Точно!
Днес се наложи да прекратя разходката по обяд, защото Папи получи разстройство и я прибрах за да ми е по-удобно да я наблюдавам, а и да не одриска положението в хола.
Като цяло днес и двамата са нещо сънливи и не много активни, но се срещнаха пак върху покрива на Поли, попремериха сили и самочувствие и после ги прибрах заради Папи. Доволна съм, че тя започна да излиза със желание, явно и хареса. Сега остава и да започне да се прибира, ако не с желание, то поне с послушание и всичко ще е 6.
Още не дава да я пипаме, по точно не си проси чесане, но пък е сравнително спокойна, когато я прибирам, седи и чака да я занеса до клетката и дори, когато я хванах и я натъпках вътре не направи опит да хапе, само се възмущаваше на глас.
С разтройството днес мисля, че се справихме с чайче от шипка и лака с малко лимон, нямам идея дали е пила от него, но вече акото ни е близко до нормалното. Сутринта си беше чиста вода с малко светло кафеникави рехави изпражнения вътре, предполагам от голямото количество излапан грейпфрут, но предвид одремания и вид я прибрах за наблюдение. Храни се, дори поигра, но не е много активна, по-често поспива днес.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #277 -: февруари 25, 2013, 10:37:45 am »
Оправи се кокошката, днес е свежарка, акото е добре, всичко е Ок.
Събрала сутринта багажа да излиза, явно и хареса на маймуната, но остана разочарована, какво да се прави на работа съм, довечера разходките.

Неактивен dany_nik

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,534
  • Рейтинг: 96
    • врабчови Пепър и Мая, монахчета Пепър II и Глория
« Отговор #278 -: февруари 25, 2013, 05:05:41 pm »
Оправи се кокошката, днес е свежарка, акото е добре, всичко е Ок.
Събрала сутринта багажа да излиза, явно и хареса на маймуната, но остана разочарована, какво да се прави на работа съм, довечера разходките.

Браво , радвам се , че сте ОК.
Бързо усвоихте излизане , прибиране. Сега чесане.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #279 -: февруари 25, 2013, 05:25:17 pm »
Аааа моля, моля, усвоихме бързо излизането. Прибирането е друг валс, на етапа усвояваме как да избегнем прибирането  ;)
За чесането идея нямам как да я склоня, за нея кефа е да ближе пръст, дори и неиска да опита какво е да те почешат. Като казвам нямам идея имам предвид, че тя щом види протегнат пръст се втурва да го налапа и на практика не ми оставя никаква възможност да я пипна извън човката. Ако приближа другата ръка се оттегля, идва и в повече. Ама зор нямам де, ако ще.

Неактивен dany_nik

• Клуб Алекс
« Отговор #280 -: февруари 25, 2013, 06:01:59 pm »
Аааа моля, моля, усвоихме бързо излизането. Прибирането е друг валс, на етапа усвояваме как да избегнем прибирането  ;)
...

;D

Неактивен Pile

• Пиле (жако)
« Отговор #281 -: февруари 26, 2013, 10:25:42 pm »
За чесането идея нямам как да я склоня, за нея кефа е да ближе пръст, дори и неиска да опита какво е да те почешат. Като казвам нямам идея имам предвид, че тя щом види протегнат пръст се втурва да го налапа и на практика не ми оставя никаква възможност да я пипна извън човката. Ако приближа другата ръка се оттегля, идва и в повече. Ама зор нямам де, ако ще.
Аз мислех,че що се отнася до папи, отговорник по чесането там е Полю :) ;)
Много хора говорят със своите животни,но малко хора слушат какво животните им казват.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #282 -: февруари 27, 2013, 12:27:37 pm »
Цитат
Аз мислех,че що се отнася до папи, отговорник по чесането там е Полю :) ;)
Да, скубе, не скубе тя си му се наглася, но съм възпрепятствала в момента това мероприятие. Сега могат само да се целуват, но не и да се чешат. Когато са навън са по-скоро във военни действия и не са опряли още до чесане за да разбера дали ще му позволява такива волности или не.
И нейното и неговото поведение извън клетката са различни, както помежду им, така и спрямо нас, затова нищо не може да се прогнозира.

Неактивен Pile

• Пиле (жако)
« Отговор #283 -: февруари 27, 2013, 09:33:40 pm »
Да, скубе, не скубе тя си му се наглася, но съм възпрепятствала в момента това мероприятие. Сега могат само да се целуват, но не и да се чешат. Когато са навън са по-скоро във военни действия и не са опряли още до чесане за да разбера дали ще му позволява такива волности или не.
И нейното и неговото поведение извън клетката са различни, както помежду им, така и спрямо нас, затова нищо не може да се прогнозира.
Галя,тази вечер като давахме Пилето на "хотел" споменах на жената за двамата младежи,които поздравих миналия път и че ако се окаже момиче може да си вземем единия, а тя рече "Това че са различни полове не е никаква гаранция че ще се харесат"
Мислих си даа тръгна да и разправям за Поли и Папи,как от раз се харесаха.Ама пък наистина не е гаранция ,че при други това ще се получи.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #284 -: февруари 27, 2013, 10:59:50 pm »
По принцип е права, но пък от друга страна, когато са двама само и нямат голям избор с времето ще свикнат и ще се харесат.
Преди доста време една приятелка получи подарък две вълнисти, мъжко и женско. Човека, който и ги даде казал, че всички други направили чифтове, само тези двамата останали и затова ги маха, за да не пречат на гнездящите двойки. Тя докато реши какво да ги прави, дали да ги остави двамата с риск да се карат и воюват или да остави само мъжкия, те взеха, че се харесаха. Та както се казва - зора какво ли не прави.
Аз преди смятах, че е твърде рисковано да се вземе втори папагал, точно по тази причина, но сега размислих. Дори и никога да не заживеят заедно и да не станат семейство си заслужаваше. И двамата са много доволни от това, че си имат другарче. А току що мъжа ми отново констатира, че Поли говори повече откакто Папи е в къщи. Не е само говоренето, започна да играе с играчките си, къпе се с такъв кеф, с какъвто не помня някога да се е къпал и ми се струва, че е намалил дъвкането ан перата. Сега ми е трудно да го твърдя със сигурност, защото още ги сменя и все още мисля, че има от старите раздърпаните, но изглежда доста по-добре от преди.

Неактивен dany_nik

• Клуб Алекс
« Отговор #285 -: февруари 28, 2013, 12:55:49 am »
По принцип е права, но пък от друга страна, когато са двама само и нямат голям избор с времето ще свикнат и ще се харесат.
...

Абсолютно си права . Ние сме пример за това . Тя го хареса от пръв поглед , а той я отбягваше и биеше. Сега са си ОК , много си играят , той я глезка , тя се кипри .