Автор Тема: Привет от мен и моите пернати 2  (Прочетена 49961 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
Re: Привет от мен и моите пернати 2
« Отговор #225 -: януари 30, 2013, 03:19:26 pm »
Цитат
Тц, подходът според мен не е удачен. Ако тази гад влезе в капана ще е по невнимание, а не от лакомия. Та нали по земята и в купичките има храна в изобилие, вътре има мръвка /папагали/. Защо ще му е да си слага главата в торбата за парче салам или сирене!?
Вариантът е да сложа клопката на пътя му. Мине ли, вътре е!
Живея в къща, стара къща, повярвай ми знам какво е да се занимаваш с мишки и плъхове. Винаги могат да намерят храна и си прав за това, че наоколо храна колкото искаш, затова ги ловя на хляб с олио. По някакви причини не могат да му устоят и винаги се хващат, колкото и храна да има наоколо. Другия вариант е на пътеката - т.е. капана се слага там откъдето е виждана гадта да прибягва. В твоя случай това е неприложимо предполагам.

Неактивен evgenienduro

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 283
  • Рейтинг: 40
« Отговор #226 -: януари 30, 2013, 03:29:42 pm »
Живея в къща, стара къща, повярвай ми знам какво е да се занимаваш с мишки и плъхове. Винаги могат да намерят храна и си прав за това, че наоколо храна колкото искаш, затова ги ловя на хляб с олио. По някакви причини не могат да му устоят и винаги се хващат, колкото и храна да има наоколо. Другия вариант е на пътеката - т.е. капана се слага там откъдето е виждана гадта да прибягва. В твоя случай това е неприложимо предполагам.

И аз добре знам какво е да имаш "поганци" в изобилие   ;D

Има начин да го сложа на прозореца допускайки, че като не съм сложил райбера, нещото се е сетило да го отвори само или пък силен вятър да е духнал точно тогава.
От друго място 1000 % няма как да влезе - нали ще има дупка, проядена дървения, изронена мазилка и т.н.

Това е все едно да имам съд пълен с вода с постоянно ниво и да го оглеждам от къде тече!
Макар и млад, Родино мила
ще падна тук за Свобода.
Балканът стар ми е закрила,
а годеница - таз скала!

Малки александри, корели, розели,неофеми, пойни, вълнисти, жако
други животни: песове, маЧки, костенурки, хамстер,чинчила, цихлиди, езерни риби - японски шаран koi и златни

Неактивен Спиро

• Същински папагал:)
  • Публикации: 551
  • Рейтинг: 34
    • Жако
« Отговор #227 -: януари 30, 2013, 03:41:59 pm »
Пардон,пак публикувах без да искам.Та да довърша започнатото.
Голяма гад,голямо нещо.А това,че само един ще се хване или отрови го научих преди доста години.Плъх отмъкна  оборота да си прави постеля за раждане на малки.От ХЕИ поставиха и цианкалий,но обясниха това,което bino казва/че е безмислено ,тъй като ще яде само един и ще предупреди  на 2км.около себе си/.
Но да кажа за "сините бонбони".Преди 3-4 години нахраних домашните навляци с тях,подействаха перфектно,харесаха им и ги изядоха.НО! Не намерих трупове/живея в къща/ и реших,че са измрели по двора и т.н.Да,ама не.След около седмица,в средата на август,жега та жега,че като започна да се носи една смрад по стълбището.Имах складирани дърва за зимата под стълбите.Е,там се завлекли да пукнат гадовете!И като умират ти правят/оставят/поразия.Така,че имай си едно наум с отровата.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #228 -: януари 30, 2013, 04:11:28 pm »
Цитат
Но да кажа за "сините бонбони".Преди 3-4 години нахраних домашните навляци с тях,подействаха перфектно,харесаха им и ги изядоха.НО! Не намерих трупове/живея в къща/ и реших,че са измрели по двора и т.н.Да,ама не.След около седмица,в средата на август,жега та жега,че като започна да се носи една смрад по стълбището.Имах складирани дърва за зимата под стълбите.Е,там се завлекли да пукнат гадовете!И като умират ти правят/оставят/поразия.Така,че имай си едно наум с отровата.
От сините бонбони мишките си изсъхват направо, стават като мумиефицирани, а два плъха ходеха като пияни, та се наложи да бъдат депортирани надалеч от къщата. Но толкова ефективна отрова до сега не съм срещала. Черпила съм ги и с розова и с черна и с всичко каквото се среща на пазара. У нас е ад, особенно, когато наблизо бутнат къща и започнат да строят, та населението от бутнатата къща се преселва вкупом и става страшно. Успяват да се омъкнат дори и след като махнахме дюшемето и ляхме плоча. Само капана вътре и отровата в избата ги оправя. Опитвах и с котка, но ако е ловец понякога ми носи мишки и врабци от вън, ако не е ловец хоро на главата и да играят все тая. Познат гълъбар ми прехвали машинките за гонене на гризачи. Купихме, първата бръмчеше та се не стоеше в стаята, сменихме я и с очите си видах как мишката мина върху нея, въпреки, че работеше. е няма преборване тая сган. Розовата отрова много им харесваше, ядеха розово и с извинение акаха розово, но си бяха живи и здрави. Та само сините бонбони и капана, това е истината .
А тавана с какво е, досега говорим само за врати, прозорци и под, а тавана?

Неактивен ЕХО

• Клуб Алекс
  • Публикации: 499
  • Рейтинг: 19
    • Златочела аратинга- Макай
« Отговор #229 -: януари 30, 2013, 10:07:09 pm »
не е много хуманен,напротив.

С капан за плъхове съм хващал съсел (подобни са на катерички), стана ми много жал и от тогава не ги закачам, края на лятото им слагам на тавана половин чувал орехи (така не ми нападат лешниците), пролетта изхвърлям чувала (правят дупчици на ядките и отвътре стават кухи :)). Със сигурност не е съсел - вегетарианци са. Най вероятно е нещо от семейството на поровете. Ако е хищник отрова за мишки няма да има ефект.
""":::@ЕХО@:::"""

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #230 -: февруари 28, 2013, 11:04:08 pm »
Евгени, време е за нова тема  ;)