Автор Тема: Привет от мен и моите пернати 2  (Прочетена 50250 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pile

• Папагал супергерой:)
  • Публикации: 2,610
  • Рейтинг: 133
    • Пиле (жако)
Re: Привет от мен и моите пернати 2
« Отговор #25 -: септември 21, 2011, 12:29:51 am »
Ще видим какво ще излезе и от тяхната любов /този чифт също доказва, че не всички папагали са моногамни, дори са и агресивни - непрекъснато тормозят и бият старата женска - майка на всички корели, които съм имал - над 20бр./
Стана ми мъчно за старата майка.Не можеш ли да я отделиш и да я гледаш  у дома,например.Не знам дали е правилно.Сигурно не е така в природата и на природата не и е жал,но...
Много хора говорят със своите животни,но малко хора слушат какво животните им казват.

Неактивен evgenienduro

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 283
  • Рейтинг: 40
« Отговор #26 -: септември 21, 2011, 10:36:42 am »
Стана ми мъчно за старата майка.Не можеш ли да я отделиш и да я гледаш  у дома,например.Не знам дали е правилно.Сигурно не е така в природата и на природата не и е жал,но...

На мен също ми е мъчно, но я оставих там за да видя дали няма да има спогодба. Доста време стоя умърлушена и отделена от останалите. Бяха я оскубали цялата и то най-вече мъжкия я третираше. Сега откакто има яйца в гнездилката не я закачат. Гледам ядат заедно без да си пречат. Ако тормозът продължи ще я отделя.

освен новия чифт има още един мъжки и две женски. Мъжкия обаче е голям идеот. Бие всички наред - събратята си, вълнистите, че и на александъра се  дръвчи. Само с мен се разбира :) Непрекъснато ме преследва, катери се по мен или обикаля по земята до краката ми. Любимото му занимание е когато вляза да ги храня или да чистя, да се приземи на главата ми и да ме скубе. ДОри от замах с ръцете не се плаши.

Вчера свалих гнездилките на вълнистите. В едната обаче имаше нови яйца и като видях силния майчин инстинкт на папагалчето ми дожаля и си я оставих да мъти.
 Отворих капака и с бормашина развих винтовете, след което свалих гнездилката на земята. В цялата тази суматоха женската не мръдна от яйцата. Само ставаше за да си ги намести с човка. Изнесох клетката навън като мислех, че ще се уплаши и ще литне - не. Изкарах я с ръка с цената на няколко ухапвания. Веднага след като я пуснах се върна в гнездото.
Тогава реших да не се мешам в работата на природата и на папагалчето и отново монтирах гнездото на стената.
Смешно ми беше, че от сътресенията на гнездилката яйцата й непрекъснато се разместваха и тя нервно ги прибираше с под крилата.

П.С. Бях обещал снимки, но излизам рано и се връщам по тъмно. Не мога да намеря време да се залостя до клетките и да хвана някой подходящ момент
Макар и млад, Родино мила
ще падна тук за Свобода.
Балканът стар ми е закрила,
а годеница - таз скала!

Малки александри, корели, розели,неофеми, пойни, вълнисти, жако
други животни: песове, маЧки, костенурки, хамстер,чинчила, цихлиди, езерни риби - японски шаран koi и златни

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #27 -: октомври 01, 2011, 09:38:03 pm »
Здравейте!
От доста време не си бях стоял вкъщи, както днес. Целия ден си посветих на пилците и рибките в аквариумите и езерцето!

Сутринта ходих до животинския пазар на Подуене за да си купя смески за папагалите и за една бройка да се върна с един чифт пенантови розели. За щастие продавачът не беше достатъчно убедителен и благодарение на това, до аванс ще имам пари за Насъщния  :P

Тази вълниста, на която исках да взема гнездилката днес е излюпила  две малки. Има още 4 яйца. Следователно, първите излюпени са били твърде малки, когато тя е снесла новите яйца. Аз си мислех, че са запъртъци и мислех да ги хвърлям ...........
Та ако израснат живи и здрави тези пилци, бройката им става 21  :o

Ето какво успях да понащракам днес:

Бъдеща майка! Първо "раждане"

Бебета

нов модел гнездо

Злоба

Любопитко

Позьор

Суматоха

П.С>  ако може, по-запознатите да ме упътите как стоят нещата с опръстеняването. Искам и вълнистите да бъдат с пръстени. Вече не знам кой баща, кой сестра, кой леля ......  От къде се купуват, как и къде се надписват, колко струват, кога /на каква възраст/ се слагат ....!?

П.П.С. Днес купих 20кг смески. Ще видя колко време ще изкарат с това папане, тези хищници  :-[

« Последна редакция: октомври 01, 2011, 09:48:06 pm от evgenienduro »
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

други животни: песове, маЧки, костенурки, хамстер,чинчила, цихлиди, езерни риби - японски шаран koi и златни

Неактивен Милко

• Administrator
  • Публикации: 4,314
  • Рейтинг: 421
    • Джаки (жако) и Лари (корела)
    • Папагали в България
« Отговор #28 -: октомври 01, 2011, 10:22:11 pm »
СТРАХОТНО!!! ;D
Аз сякаш съм попропуснал последните развития при вас... Като гледам сега...скоро ще се превърнеш в крупен "развъждач" на папагали!! ;D Корелите направо ме разбиват като ги гледам кви са шеметни! Много ги харесвам ;D Браво на теб за ентусиазма! Къде е всичко това? В България ли? Мисля, че хора, които развъждат ще ти отговорят на въпросите - аз не съм силен в тази част ;)
Успех с мъниците! ;D
"Do not go where the path may lead;
go instead where there is no path and leave a trail.” Emerson

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #29 -: октомври 01, 2011, 10:45:26 pm »
Къде е всичко това? В България ли?
Успех с мъниците! ;D

Благодаря!
Пилетата ги гледам в Нови Искър / на 12 км от София/, където и живея.
  Доставя ми удоволствие гледането им и мисля да ги развъждам и разнообразявам видовете, до колкото ми позволяват възможностите.
 Мисля и някакви схеми за размени на папагали при неравностойно съотношение за сметка на вида.

Живи и здрави да сме само, мисля и розели да взема, и александри - големи, и още едно жако, стига да мога да покривам поне 1/4 от разходите си, продавайки някое малко.
Ще тегля чертата пролетта, когато е минала зимата и видя какви са разходите за отопление.

Месечната сума за храната на всичките ми дЗверове в двора / и не само/ започва да тежи.

Ей тези гадинки също искат доста средства:

ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен Pile

• Папагал супергерой:)
  • Публикации: 2,610
  • Рейтинг: 133
    • Пиле (жако)
« Отговор #30 -: октомври 01, 2011, 11:18:46 pm »
Невероятни сте!И папагалите и ти с този ентусиазъм! :)
Много хора говорят със своите животни,но малко хора слушат какво животните им казват.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #31 -: октомври 01, 2011, 11:28:49 pm »
И рибоците да не забравяме, и те са страхотни!
А за пилците нямам думи бебетата са ти супер!

Неактивен julia

• Същински папагал:)
  • Публикации: 584
  • Рейтинг: 35
    • жако, манашески папагал, корели, вълнисти и канари
    • www.metalik.biz
« Отговор #32 -: октомври 03, 2011, 02:29:22 pm »
И аз се възхищавам напълно! Страхотни пилета! Живи и здрави бъдете! Успех!  :)

Неактивен pis1987

• **
  • Публикации: 56
  • Рейтинг: 1
    • Кралско Жако
« Отговор #33 -: октомври 03, 2011, 09:03:50 pm »
Поздравления за всичко,което си успял да направиш и успех в бъдещите ти начинания!

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #34 -: октомври 08, 2011, 05:00:32 pm »
Здравейте отново!
Преди време бях споменавал, че съм си намерил зрял женски малък александър, но се оказа, че собственика й се отказва от продажба. Питах, обикалях - никъде няма. Или са малки или са мъжки. Един запознат с материята ми подшушна  под секрет, че няма да си намеря лесно, по-голямата част пилета били внос от чужбина и са млади. Каза, че ако някой вносител ми предложи на по-висока цена зряла женска е много вероятно да ме измами. Другата част от търговците, които развъждат пилета не биха си продали зрял папагал, който им носи пари! И така ..... останах неприятно изненадан от това, но пък тези средства съм си ги отделил за пиле, и за пиле ще ги дам.
Поръчах си един чифт пъстри розели и другата седмица по някое време трябва да долетят  ;D

П.С. днес надникнах в една от гнездилките на вълнистите - има  5 новоизлюпени пилета!
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #35 -: октомври 08, 2011, 09:53:27 pm »
Пък и александъра ти вече си има изгора  ;D

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #36 -: октомври 14, 2011, 08:33:00 pm »
Здравейте!
Днес дългоочакваните съпрузи розели дойдЕ -единствено число, защото женската са я продали. Кофти работа, ама няма какво да направя. Папагалчето е на около годинка, има си пръстенче и е излюпено и отгледано във волиера, което за мен е най-важното.
Пилето го взех от развъдчик, който ме смая със своята невероятна колекция папагали. Колко броя са не знам, но волиерите  бяха поне 20!
Добре, че нямах пари в себе си, щото какъвто съм първосигнален щях да купувам докато изхарча всичко.
Интересно е, че видях доста видове папагали, за които уж съм чувал, че не виреят на студено, но видяното категорично опроверга тази информация.

Другото, което много ме учуди е добре познатата плодовита, прекрасна и вълниста майка.
Днес надникнах да видя какво става в гнездилката и отново се удивих. Кокошчицата се грижи за ДВЕ ПОКОЛЕНИЯ. Едните пилци /3 или 4, не видях/ са оформени и с пера,  има обаче и още ДВЕ, които са се излюпили преди ден-два + още 2 яйца. ??? ??? ???
Изпълни ли са целия обем на кутията  :D

Чудя се сега, дали ще отгледа всички пилета!? Дали по-големите ще дадат възможност и  малчуганите да се хранят. Тези родители ......... не знам!? Хората трябва да се поучаваме само от елементарните /на пръв поглед/ животинки....

П.С. утре ще снимам и новия любимец

« Последна редакция: октомври 17, 2011, 01:33:44 pm от evgenienduro »
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #37 -: октомври 14, 2011, 08:41:02 pm »
Цитат
Днес надникнах да видя какво става в гнездилката и отново се удивих. Кокошчицата се грижи за ДВЕ ПОКОЛЕНИЯ.
Е на това му се вика майка героиня! Да са и живи и здрави всичките!
А дали не трябва по някакъв начин да я спреш? Ама интересно как без да пожертваш пилци или яйца?

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #38 -: октомври 14, 2011, 08:46:01 pm »

А дали не трябва по някакъв начин да я спреш? Ама интересно как без да пожертваш пилци или яйца?
Трябва! Аз исках още след първото поколение да я разкарам, ама нали имаше яйца .........
Сега всеки ден ще гледам и като се появи ново яйце ще го махам!
Като помисля....... повече от 70 дни изкара този папагал в кутията.
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #39 -: октомври 15, 2011, 08:45:38 pm »
Ето какво се случва в гнездото.
4 по-големи пилеца и две изтърсачета. Дано оцелеят

А това е Лени - най-новият член на семейството. От един ден е тук, но вече свикна, че даже и нахалства  ;D

ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен WaLio

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг: 2
    • Вълнисто папагалче (казва се кико)
« Отговор #40 -: октомври 16, 2011, 02:15:57 pm »
Да ти са живи и здрави пилците. :) Да те питам,ти мислиш ли да ги продаваш?

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #41 -: октомври 16, 2011, 04:27:01 pm »
Да ти са живи и здрави пилците. :) Да те питам,ти мислиш ли да ги продаваш?

Кои по-точно? Ако питаш за вълнистите - да, ще махна някои от младите, а на тяхно място ще дойдат един чифт какирики
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен WaLio

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 31
  • Рейтинг: 2
    • Вълнисто папагалче (казва се кико)
« Отговор #42 -: октомври 16, 2011, 04:50:05 pm »
Кои по-точно? Ако питаш за вълнистите - да, ще махна някои от младите, а на тяхно място ще дойдат един чифт какирики

Ми главно те питам за корелите,защото си мисля да си зимам..Ама май още ми е рано и може да почакам.. ;D

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #43 -: октомври 16, 2011, 04:52:27 pm »
Ми главно те питам за корелите,защото си мисля да си зимам..Ама май още ми е рано и може да почакам.. ;D

Корели в момента нямам, тоест имам 5, но тях ще ги задържа.
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #44 -: октомври 19, 2011, 08:32:09 pm »
Преди малко забелязах, че многодетната майка е напуснала гнездото. Отворих да видя какво се случва и видях 1 мъртво пиле и още 2 без признаци за живот. Останалите три все още изглеждат добре. Двете полуумрели ги стоплих в шепи с дъх и видях, че дадоха признаци. Включих им лампа в една кутия и живнаха - бяха замръзнали. Но без майка си едва ли ще изкарат нощта. Другите три сигурно също ще измръзнат.

Какво ли е накарало женската да напусне гнездото. Какво да направя с малките!?

Във външната част също има гнездо с малки, но не мога да погледна какво се случва там и колко са на брой. Майката е там и се чуват жизнени звуци от малките. За тях не се притеснявам толкова.

ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #45 -: октомври 19, 2011, 10:12:46 pm »
По всичко личи, че папагалът няма желание повече да си гледа пилетата. Вече 2-ри час не топли малките, а е доста студено.
Имам 3 варианта:
1. да ги оставя в гнездото и да се надявам майката да се върне
2. Да ги сложа под другата майка, която също има пилета /не знам колко са на брой обаче. За да сложа пилетата при нея ще трябва да сваля гнездилката на земята. Не знам как ще се отрази този стрес на родителите
3. Две корели лежат върху яйца, които трябваше до днес да са се излюпили, но явно няма да излезе нищо. АКо ги сложа под тях!?

Дайте съвет! Часове делят тези пиленца от смъртта
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен djer

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,465
  • Рейтинг: 168
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #46 -: октомври 20, 2011, 08:47:25 am »
Слагай ги на корелите някои и някои при другите вълнисти, според големината, пробвай!

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #47 -: октомври 20, 2011, 09:48:11 am »
Слагай ги на корелите някои и някои при другите вълнисти, според големината, пробвай!

Пробвах снощи да сложа едно малко под корелите. Когато бръкнах да го сложа, женската не се уплаши, но след като невръстното се разписка тя напусна гнездото и повече не влезе вътре.
Пак прибрах малкото и заедно с още едно слепичко ги държах под лампа през нощта. Сутринта бяха жизнени.

Снощи като чух за температурите през нощта реших да набутам женската вълниста при останалите 3 малки в гнездото и да я затворя. Като не лежи върху тях поне да изразходва топлинната си енергия в кутията. Тази сутрин пуснах и слепичките в гнездото. Видях, че мъжкият кацна пред отвора и хранеше женската. Дано  се осъзнае и да си изгледа пилетата.

3 от пилетата са на 80% оперени, т.е. смятам, че ще има успех ако се хранят ръчно. За съжаление аз нямам физическата възможност да го сторя ....
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 09:51:30 am от evgenienduro »
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #48 -: октомври 20, 2011, 10:39:33 am »
Уууу тъкмо я похвалихме, че е майка героиня!
Дано си ги доотгледа пилците, жалко е да си отидат само заради това, че "госпожата" се е уморила.

Неактивен evgenienduro

• **
« Отговор #49 -: октомври 20, 2011, 10:55:04 am »
Уууу тъкмо я похвалихме, че е майка героиня!
Дано си ги доотгледа пилците, жалко е да си отидат само заради това, че "госпожата" се е уморила.

Може би вината е моя, може би не трябваше да допускам второ люпене непосредствено след първото!
 Става голяма навалица вече във волиерата. Още не съм направил прегради м/у корели/розели/вълнисти. Може това също да е фактор /съмнявам се обаче/

Ако днес след като се прибера видя, че малките са оставени без грижа, и ако все още са живи, ще търся да ги подарявам на някой да ги изхранва ръчно. Шансът им за оцеляване ще е в пъти по-голям.

П.С. От вчера имам и новосформиранм чифт пъстри розели
ще падна тук за Свобода.
а годеница - таз скала!