Автор Тема: Лампа за птици  (Прочетена 18754 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЕХО

• Клуб Алекс
  • Публикации: 499
  • Рейтинг: 19
    • Златочела аратинга- Макай
Re: Лампа за птици
« Отговор #75 -: януари 12, 2013, 08:29:09 pm »
Свети им в спектър, по- близък до обикновената слънчева светлина.
Тази крушка за затопляне ли се ползва или само да им свети?
Не се ползва за затопляне.
""":::@ЕХО@:::"""

Неактивен dany_nik

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,532
  • Рейтинг: 96
    • врабчови Пепър и Мая, монахчета Пепър II и Глория
« Отговор #76 -: януари 12, 2013, 08:32:27 pm »
Свети им в спектър, по- близък до обикновената слънчева светлина.Не се ползва за затопляне.

Да , пише да е на минимум 46-51 см от пилетата , за да не нанесе поражения , а на такова разстояние не се усеща никаква топлина . Птиците шават постоянно и затова мисля , че трябва да е дори на повече разстояние , особено , докато крушката е нова .

Неактивен ЕХО

• Клуб Алекс
  • Публикации: 499
  • Рейтинг: 19
    • Златочела аратинга- Макай
« Отговор #77 -: януари 12, 2013, 08:37:08 pm »
мисля , че трябва да е дори на повече разстояние , особено , докато крушката е нова .

И аз съм на същото мнение !
""":::@ЕХО@:::"""

Неактивен Miro

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 66
  • Рейтинг: 6
    • Малък Александър - Рокси и Фабио
« Отговор #78 -: януари 12, 2013, 09:01:33 pm »
Ние купихме ето такава лампа
 http://www.zoocenter-shop.com/products.php?product=%D0%9A%D0%A0%D0%A3%D0%A8%D0%9A%D0%90-DAYLIGHT-SPOT-75W

Тя е за влечуги, но е с UVA и затоплящ ефект. Обикновено я ползваме след баня.

Неактивен dany_nik

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,532
  • Рейтинг: 96
    • врабчови Пепър и Мая, монахчета Пепър II и Глория
« Отговор #79 -: януари 16, 2013, 08:49:31 am »
Сравни спектъра на тази за влечуги и на птичата.

В магазина усилено ми обясняваха , че риска да си поръчаш онлайн е , че ще ти сложат крушка за влечуги вместо за птици . Явно не са еднакви .
Може би няма значение , но за всеки случай да напиша   :)

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
  • Публикации: 3,909
  • Рейтинг: 216
    • Малък александър
« Отговор #80 -: януари 16, 2013, 04:18:23 pm »
От това, което съм чела зная, че има огромно значение дали лампата е за влечуги или за птици, тъй като излъчва УВ лъчи. Те трябва да са в определени граници UVA 12%  и UVB 5.0%, съответстващи на нуждите на птиците, иначе може да изгори роговицата на окото. Не зная дали го обяснявам правилно, аз така си го разбрах за себе си.

Неактивен Miro

• **
  • Публикации: 66
  • Рейтинг: 6
    • Малък Александър - Рокси и Фабио
« Отговор #81 -: януари 16, 2013, 07:34:08 pm »
Ето линк към сайта, който разпространява тези лампи - предният е от друга фирма: 
http://flamingo.be/CatalogusListDetails.asp?ParamLang=UK&ProdId=F89ZA3PID70858ID1310796864GUI866878740Prod88005636&Cat1=Fla186UID75000ID245344XML299915Code86100000&Cat2=Fla186UID70595ID1906992XML7684425Rang60782295&Cat3=Flam186UID71920ID14541552XML17672025Prod47179520&Page=1&MnPg=1

Аз не принуждавам папагалът си да стои постоянно изложен на светлината, която излъчва тази лампа. Разчитам на неговия усет. Винаги пускам лампата, когато и аз съм си удома, за да наблюдавам поведението на пилето, като я насочвам така, че да осветява част от клетката. Имало е случаи в които папагалчето само се отдръпва, а в други само отива под светлината. Пускам лампата и след баня, тъй като тя има и затоплящ ефект, като в тези случай обикновено пилето е пуснато на свобода и то само си стои там. Осъзнавам, че лампата си е специализирана за влечуги, но ако този вид лампи не ставаха за папагали, то защо тогава има лампи за които е отбелязано, че стават и за влечуги и за папагали.
« Последна редакция: януари 16, 2013, 07:40:47 pm от Miro »

Неактивен OgyG

• Клуб Алекс
  • Публикации: 757
  • Рейтинг: 66
    • амазони Рико/Виша,какаду Капа/Жанна и Туся, Рюша
    • AutoFanShoP
« Отговор #82 -: януари 19, 2013, 02:39:23 pm »
Много моля вички да обърнете внимание на факта, че само ДВЕ фирми произвеждат лампи за птици - това са ARCADIA и ZOOMED (Avia sun)!!!

В никакъв случай не използвайте лампи, които са за рептилии - можете да повредите риговицата или сетчатката на птичките.

От спектъра и топлотата на излъчване на лампите зависят много жизнени функции на птичият организым!!!

Не се подвеждайте да убежденията, че може да се използват лампи за рептилии и че те са ПОЧТИ еднакви.

Верно е, че специализирание лампи за птици са скъпи - но по добре без лампа от колкото с вредна лампа.

Също обърнете внимание на факта, че лампата за птици или живот само 6 месеца при използване по 8 часа на ден. След което можете да си я ползвате просто като обикновенна лампа - тя повече няма нужните свойства.

Неактивен mr

• **
  • Публикации: 174
  • Рейтинг: 1
« Отговор #83 -: февруари 29, 2016, 02:01:17 pm »
Здравейте! В момента лампите Avia Sun не се предлагат в България! Някой може ли да ме посъветва от къде мога да си я доставя?!

Неактивен Sharky

• **
  • Публикации: 91
  • Рейтинг: 15
    • Сенегалка Пипилота
« Отговор #84 -: февруари 29, 2016, 06:21:32 pm »
Скоро вземах от амазон, лампите са някъде 60-70 лв лв ако не се лъжа , ползвам такава защото при мен е невъзможно да я вадя на слънце , първо,че трябва с друга клетка и второ че при нас само на единия балкон имам опция и то за кратко време. Като е за 1 година инвестицията малко успокоява................  отплеснах се , вземаш я от амазон и я пращаш на адрес на някоя фирма кяото докарва пратки от Англия до България , няма да споменавам имена ,че незнам тук схемите с реклама и т.н , за лампата и една циментена кацалка и взема 1,80лв от Лондон до България до техен офис в моя град .... цената за доставка е без коментар мисля.
Ако ще правиш нещо такова ми пиши на лично , ще помогна с каквото мога.

Неактивен djer

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,465
  • Рейтинг: 168
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #85 -: февруари 29, 2016, 09:31:33 pm »
Преди около 3,5 месеца си взех 3 броя от тия лампи от ,,МИАЗОО", НА ЦЕНА ПОД 50 ЛВ  ;).

Неактивен mr

• **
« Отговор #86 -: февруари 29, 2016, 10:35:45 pm »
Миазоо не продават ли само на дистрибутори?!

Неактивен fallon_fallon(Lily)

• Клуб Алекс
  • Публикации: 2,539
  • Рейтинг: 232
    • Хино (корела) Торин (пирура рупикола)
« Отговор #87 -: март 01, 2016, 12:29:31 am »

----
Юфи (DF Dominant Pied Skyblue) - 13.11.2014 R.I.P.

Неактивен bino

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,269
  • Рейтинг: 140
    • жако,ари,какаду,еклектус, пирура,амазона,корела
    • galabinmladenov.com
« Отговор #88 -: март 01, 2016, 10:35:17 am »
Miazoo ve4e ne sa distributori na zoomed
д-р Гълъбин Младенов-ветеринарен лекар

Неактивен mr

• **
« Отговор #89 -: март 01, 2016, 01:24:16 pm »
Bino , знаеш ли дали има нов дистрибутор за България?!

Неактивен mr

• **
« Отговор #90 -: юли 14, 2016, 09:05:43 pm »
След като вече се сдобих с лампа avian sun 5.0 uvb продължих да чета за УВ фактора. Ето една интересна статия http://www.geophys.bas.bg/uv_index/solar_uv_bul.pdf

• Клуб Алекс
« Отговор #91 -: юли 14, 2016, 09:35:52 pm »
Откъде я купи и най-вече кога? Моята вече не върши работа и ще трябва да я сменям за зимата, но в БГ бяха изчезнали.

----

Неактивен mr

• **
« Отговор #92 -: юли 14, 2016, 10:01:39 pm »
Купих я преди два месеца от Амазон... В момента емам желания да купя още една. Амазон не шипват до България. За целта за получател се посочва българска фирма с адрес в Англия , която получава стоката и след това я доставя тук срещу допълнетелно заплащане.

• Клуб Алекс
« Отговор #93 -: юли 15, 2016, 07:42:05 am »
Мерси много! Аз просто ще я пратя на сестра ми и тя ще я донесе като си идва.

----

Неактивен irina

• **
  • Публикации: 117
  • Рейтинг: 27
    • Жако
« Отговор #94 -: август 28, 2016, 03:00:41 pm »
 Взех си лампа за птици.Проблемите,които възникнаха са два.
Първо,ужасът е огромен. Сложих я в единия ъгъл на стаята и до там вече не се припарва в радиус от 2 метра. А като я светна...леле мале, страшна страхотия. Както и да е, това се надявам да го преодолеем с времето. По–същественото е, че лампата, за да има ефект, трябва да е точно над клетката, на съответното разстояние (така пише в инструкциите). Когато съм в къщи обаче, папагалът ми е винаги пуснат, а когато съм на работа, не смея да му я оставя да свети. Освен това, когато свети, той от страх се взира в нея, а пише, че точно това не бива да прави.
Леко съм отчаяна–имам лампа, но не мога да я ползвам  :banghead:

• Клуб Алекс
« Отговор #95 -: август 28, 2016, 05:56:48 pm »
Нашата е точно до прозореца, над стенда и клетката на Хино, върху която и двамата прекарват много време. В началото и при нас имаше шок и ужас, но свикнаха и сега не им прави впечатления. Сложи я на място, на което пилето прекарва повече време, яко нямате стенд, сега е моментът да направите.

----

Неактивен irina

• **
  • Публикации: 117
  • Рейтинг: 27
    • Жако
« Отговор #96 -: август 29, 2016, 10:48:22 am »
  И стенда и клетката са много големи и няма как да ги обхване една лампа .Засега единственото решение, което виждам, е да я пускам докато ме няма и папагалът е прибран. Иначе когато е пуснат хвърчи навсякъде  или се подвизава върху мен и няма как да стане. Другия вариант, който предлага мъжът ми е да купя няколко лампи и да ги разхвърлям из стаята (това в рамките на шегата разбира се).

Неактивен KLN

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 5
  • Рейтинг: 0
    • Бюти - Амазона
« Отговор #97 -: март 10, 2020, 01:06:47 am »
Здравейте
Въпреки , че темата е в застой реших да пиша, дойде момента в който и аз реших да купувам лампа за Беба.
Лампата на която се спрях е avian sun 5.0 намерих е в амазон за около 100-на лева(стойка с една крушка)но искат и още толкова за доставка , което малко ме стресна. Имате ли идея дали тук в бг някой ги продава или от някъде с по изгодна доставка