Автор Тема: Няколко въпросчета относно неразделки и др.  (Прочетена 667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mirku0

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 6
    • Джеки и Теди - Розовобузи неразделки
Здравейте, отново не знам дали темата е за този раздел, но мисля, че е по-подходящ от другите...та така:
1. Как мога да определя възрастта на розовобузи неразделки ? поне горе долу, така по външни белези или нещо от този сорт ?
2. Ако реша да си купя още един папагал примерно (бебе) (малък александър или друг вид) ще мога ли да го отгледам, тъй като сега съм в края на 8-ми клас и след 3-4 години завършвам и заминавам да продължа обучението си в друг град, и сигурно ще трябва на родителите да ги оставя ?  :(
3. Понеже смятам скоро да им правя голяма волиера около 140см височина и 70 ширина (това мисля, че е достатъчно за нераделки) колко лв. горе долу ще излезе ако смятам ръчно да я направя от дървени летви и мрежа (каквато на купените волиери) ?
« Последна редакция: април 24, 2012, 12:27:49 pm от mirku0 »

Активен gpogojeva

• Global Moderator
  • Публикации: 11,217
  • Рейтинг: 650
    • жако Поли и Папи
Re: Няколко въпросчета относно неразделки и др.
« Отговор #1 -: април 24, 2012, 04:22:41 pm »
Цитат
Ако реша да си купя още един папагал примерно (бебе) (малък александър или друг вид) ще мога ли да го отгледам, тъй като сега съм в края на 8-ми клас и след 3-4 години завършвам и заминавам да продължа обучението си в друг град, и сигурно ще трябва на родителите да ги оставя ?  :(
Не те съветвам. Родителите ти, не искам да ги обиждам хората, но явно не се интересуват особенно от птиците ти. Ще ги гледат проформа, както са гледани до сега неразделките. Няма да общуват с тях, няма да ги пускат да летят и т.н. Предполагам не искаш да обречеш на това още една птица.
За сега се постарай с неразделките, а един ден когато си стъпиш на краката и станеш самостоятелен тогава си вземи каквото искаш.
Папагалите живеят дълго, тъкмо ще свикне с теб и ще те обикне и ще го оставиш.

Неактивен hristo_999

• Същински папагал:)
  • Публикации: 330
  • Рейтинг: 8
    • Роузи-Розела
« Отговор #2 -: април 24, 2012, 04:24:34 pm »
3. Понеже смятам скоро да им правя голяма волиера около 140см височина и 70 ширина (това мисля, че е достатъчно за нераделки) колко лв. горе долу ще излезе ако смятам ръчно да я направя от дървени летви и мрежа (каквато на купените волиери) ?
Предполагам около 300 лв, но зависи от това дали я искаш дървена или метална.Най-добре разгледай online магазини, за да придобиеш някаква представа за съотношението цена:размери!

Тайната над всяко надмощие е във волята.

Неактивен todordim/Kremi

• Global Moderator
  • Публикации: 2,946
  • Рейтинг: 156
    • Малък александър
« Отговор #3 -: април 24, 2012, 04:34:49 pm »
Мисля, че трябва напълно да социализираш неразделките, преди да вземеш друг папагал. Александрите са ревниви птици - не зная как ще те разделят със сегашните ти две сладурчета.

Неактивен mirku0

• **
« Отговор #4 -: април 24, 2012, 04:41:29 pm »
От александъра се отказах, по-добре да си гледам сега неразделките  ;)
П.П - как 300 лева бе !  ;D dteneva ако я знаете от форума, ми каза, че взела мрежата за 5лв, а останалите неща ги имала на тавана ... едва ли останалото  ще е 295 кинта  ???  :o ;D ама нейната мрежа беше друга ------>  http://vbox7.com/play:bbbd237dfe в това ли е проблема ?  :D

Неактивен hristo_999

• Същински папагал:)
  • Публикации: 330
  • Рейтинг: 8
    • Роузи-Розела
« Отговор #5 -: април 24, 2012, 06:07:52 pm »
Нее, аз си помислих че искаш да купуваш волиера от типа на тези http://zoomagazin.eu/categories/vsitshko-za-ptitsite-169/volieri-za-malki-ptitshki-6712/ Извинявам се за объркването, но не съм разбрал добре!!!
Тайната над всяко надмощие е във волята.

Неактивен mirku0

• **
« Отговор #6 -: април 24, 2012, 07:04:42 pm »
Няма проблем, то си е объркавщо  ;D но колко лв. горе долу ще излезе с тези мерки които съм дал и някоя по хубава решетка ?

Активен gpogojeva

• Global Moderator
  • Публикации: 11,217
  • Рейтинг: 650
    • жако Поли и Папи
« Отговор #7 -: април 25, 2012, 10:06:46 am »
Най-лесно ще прецениш като се поразходиш по магазините и видиш цените. Строителните материали са с различни цени в различните магазини и градове, затова няма как да получиш цена във форума. Отиди, виж цени и пресметни колко материал ще ти е нужен при твоите размери и ще видиш колко ще ти излезе.

Неактивен mirku0

• **
« Отговор #8 -: април 25, 2012, 01:16:59 pm »
Мерси :) а относно въпрос номер 1, някой може ли да каже ?