Автор Тема: Как транспортираме нашите папагали  (Прочетена 12310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 876
    • жако Поли и Папи
Re: Как транспортираме нашите папагали
« Отговор #50 -: юли 22, 2013, 10:26:51 pm »
Одавна спря да ми пука какво си мислят минаващите покрай нас. То са свирки и подвиквания "ела де, айде ела" Обръщат се хората, гледат странно, ако съм на двора или на прозореца поизчакват да видят какво искам да им кажа, аз се правя, че не разбирам какво става и те си подминават  ;D

Неактивен ЕХО

• Клуб Алекс
  • Публикации: 499
  • Рейтинг: 19
    • Златочела аратинга- Макай
« Отговор #51 -: юли 22, 2013, 11:07:58 pm »
;D ;D ;D
До там я докарахме да се караме в къщи кой на какво е научил папагала.
;D
Има значение на какво учиш папагала си!Ако минаваш край входната ни врата,и чуеш истеричен женски глас -"тъпак,тъпак, глупак,ти чуваш ли кво ти казах а"какво ще си помислиш?Просто това е новия начин на обяснение в любов на Вики към Бони ,а не отношенията между жена ми и мен.

Оо.. за глупости отдавна сме предупредени и внимаваме какви ги плещиме, особено около Ехо. При нас се получава конфузно, защото сме на втори етаж, отворени прозорци, минават хора, .. и някой .. им подсвирква (по няколко различни начина), и други от рода на - охоооу, аууу, .. и хората се обръщат и се чудят кой ги закача. Комшиите си ни знаят и общо взето ме бъзикат, но не са ми създавали проблеми. На Ехо си му говоря, тихо, едни и същи фрази и като имитира си е ОК. Жена ми обаче, не приема много насириозно възпитанието на Ехо и му подсвирква и го майтапи. ... Е .. рано сутрин той си и го връща  ;D. .. ама и аз страдам  ;D ;D ;D.

""":::@ЕХО@:::"""

Неактивен iveta

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 166
  • Рейтинг: -3
    • Амика(корела), Алекс(син малък александър)
« Отговор #52 -: август 02, 2013, 11:21:18 pm »
Здравейте, след няколко дена ще ходим на почивка и много ми се иска да си взема корелите с нас.Но последният път като заведох мъжкия си и той започна да се скубе.Сега намали обаче не е спрял напълно.Правя всичко за да му помогна.Та сега ме е страх да ги взема защото вече имам и женска.Не искам и на нея да й стане нещо.Ние нямаме проблем с връщането на храната.Не искам да стане същото с женската както и с мъжкия.А и много ме е страх да не умрат от стрес.Ако някой има някакви съвети, моля да сподели.Благодаря предварително. :)

Неактивен Офелия Просеникова

• **
  • Публикации: 251
  • Рейтинг: 23
    • 2 Вълнисти папагали, 3 Корели - Папи, Шанел и Кали
« Отговор #53 -: август 05, 2013, 07:49:14 am »
Здравейте, след няколко дена ще ходим на почивка и много ми се иска да си взема корелите с нас.Но последният път като заведох мъжкия си и той започна да се скубе.Сега намали обаче не е спрял напълно.Правя всичко за да му помогна.Та сега ме е страх да ги взема защото вече имам и женска.Не искам и на нея да й стане нещо.Ние нямаме проблем с връщането на храната.Не искам да стане същото с женската както и с мъжкия.А и много ме е страх да не умрат от стрес.Ако някой има някакви съвети, моля да сподели.Благодаря предварително. :)
Моя Папи ни е подарен. Беше голям когато го взехме. Предишните му собственици, казваха, че не е притеснителен изобщо, че е много общителен и че единствения път, който е минавал е от София до Стара Загора... Да обаче аз съм студент -трябва и да се прибирам (до Благоевград) ... Днес заедно, утре заедно- той веднага свикна с нас-даже изобщо не ги търсеше..
Дойде време да се прибирам, и както обикновено с Влак- няма кой да ме качи в автобус и то с папагал...
Папи си има една лично негова хавлия(червена), с която се покриваме всяка вечер...
В деня на пътуването го завих още по светло, защото трябваше да тръгваме, и аз като теб много се притеснявах, все пак непознато животно, ами ако му стане нещо???- но всичко отмина за по малко от минута...
След това се почна "Обичам те, така-така, еТооооо гоооо, Папииии Обичам те'' за да ми покаже, че е вътре и че иска да го открия(номера, с който не винаги минава вечер, просто не винаги иска да си ляга навреме ;D )- но това ЩЕШЕ ДА Е СТРЕСИРАЩО...БЕШЕ СИ ЗАВИТ-ЗАЩОТО КОГАТО НЕ ВИЖДА няма как да се стресира, просто когато го отвия е на ново място и дори му е интересно, отново ме обича и ми казва че е тук,,,  ;D ;D ;D ;D
Когато се качим във купето си го отвивам и оттам почва цирка-вече сме център на внимание!!!
Така от април до сега пътуване навсякъде заедно, не го оставам дори за минутка сам (единствено когато съм в университета)-Сливен, Благоевград, Пловдив, София, Стара Загора-маршрута сигурно вече и той го знае  ;D
Когато са покрити, когато имат храна и вода в клетката и разбира се обаждам му се, че съм там, говоря му- показвам му се- солетките и любимите лакомства са задължително с мен- така разчупваме и най-малкото притеснение,ако има такова (въпреки че не сън забелязала)
Интересното е, като пристигнем-веднага го откривам-отварям клетката и веднага забравя да каже колко ме обича ;D ;D ;D зает е да показва какъв добър летец е и всеки път се отпуска веднага, радва се на родителите ни все едно е всеки ден с тях-страшно социален е!
Помни си стаите и в къщи и на Сливен и изобщо не се впечатлява от промяната, даже му е интересно!!!
Пак се отплеснах, но смятам, че всяка подробност е важна ;D ;D ;D успех!
Храна, вода, завита клетка, някое друго любимо лакомство и няма проблеми!!!
Ветеринарна медицина

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #54 -: август 05, 2013, 10:47:31 am »
Мойте са по-спокойни, дори и Папи с открити клетки. Обичат да гледат какво става наоколо. Ние пътиваме обаче с кола.

Неактивен Офелия Просеникова

• **
  • Публикации: 251
  • Рейтинг: 23
    • 2 Вълнисти папагали, 3 Корели - Папи, Шанел и Кали
« Отговор #55 -: август 05, 2013, 04:01:29 pm »
Мойте са по-спокойни, дори и Папи с открити клетки. Обичат да гледат какво става наоколо. Ние пътиваме обаче с кола.
Когато си местех вълнистите с кола- не бяха завити и на тях като при вас не им пречеше... явно за всички е различно
Ветеринарна медицина

Неактивен dany_nik

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,532
  • Рейтинг: 96
    • врабчови Пепър и Мая, монахчета Пепър II и Глория
« Отговор #56 -: август 05, 2013, 05:20:45 pm »
Сега , като ходихме на почивка , хайванчетата бяха при приятел . Пътуването до там беше в открита клетка , защото се тревожат , ако са завити.
Аз се сетих и им казах "лека нощ" като тръгнахме с клетката ,и те се шмугнаха в гнезденцата ( вие ги знаете от другите теми) . Кокориха се от вътре , но бяха по-спокойни.

Неактивен julia

• Същински папагал:)
  • Публикации: 584
  • Рейтинг: 35
    • жако, манашески папагал, корели, вълнисти и канари
    • www.metalik.biz
« Отговор #57 -: август 08, 2013, 10:24:59 pm »
Ние местим нашите клетки от апартамента до цеха. Това става само пролет и есен. Хайванчетата наистина си помнят и лекото притеснение бързо отшумява. Пипи обаче не е местен, освен когато го получихме и нямам представа как ще му се отразява. Много искам да успея да го занеса малко на въздух и слънце, без да го вадя от огромната клетка.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #58 -: август 09, 2013, 09:59:09 am »
Как ще стане без да го вадиш?
Научи го да влиза в малка клетка и можеш да си го разнасяш

Неактивен julia

• Същински папагал:)
  • Публикации: 584
  • Рейтинг: 35
    • жако, манашески папагал, корели, вълнисти и канари
    • www.metalik.biz
« Отговор #59 -: август 13, 2013, 11:09:36 am »
 Малката клетка на Пипи за сега приюти Джиджо, а пък в неговата настанихме порасналото семейство вълнички. Голямата клетка в бус би трябвало да влезе, а и разстоянието е около 5 км само.

Неактивен dedektiv_p

• **
  • Публикации: 114
  • Рейтинг: 14
    • Ара Маракана/Поли/ и Жако/Джаки/
    • snimka.bg
« Отговор #60 -: октомври 26, 2013, 02:15:58 am »
Да се включа и аз с опита ни с Поли  :)
Поли се вози в малка клетка в колата с нас. Първото прехвърляне ни отне над 4 часа , защото доброволно не искаше да премине, аз пък се тревожех че му причиняваме стерс и с много молби и оставена празна голямата клетка, с помоща на парченце ябълка как да е влезе. Първото пътуване ни беше трудно, плаши се от шума и на преминаващи автомобили покрай нас и на моя собствен, който наистина е доста шумен, но с чести спирания/ на всеки 50-60 км или 30 мин/ и слушане на познати мантри и най-вече от редуване да пеем на мен и сина ми стигнахме. Следващите пъти вече бяха все по приятни за Поли. При първото пътуване бях допуснала основната грешка да тръгвам през ноща, сега вече пътувам денем, въпреки че всички плафончета в купето светят  и втората е че не забелязвах че при над 160 тътена и шума от мотора е доста силен, и птичето някак занемяваше и застиваше в едно положение. Всичко с времето се коригира и Поли свикна , че като пуснем малката клетка със свалено дъно през тавана на голямата трябва да премине, вече отнема 2-3 минути, а в колата яде и пие и с играчки си играе, а ми е много забавен и като реши да се къпе, защото аз изпадам в ужас да не изстине. Пускам топло в купето, но не смея да отварям прозорец или да пускам климатик на по-студено въпреки летните жеги. Спирам пак, но вече София-Бургас 2 почивки, като през това време се съдира да крещи, много мрази да излизаме и от колата и от стаята и от където и да е  ;D. С Джаки още нямаме натрупан опит с пътуванията, първото му возене сега с нас мина спокойно, е не се е хранил и пил водичка, но и си седеше на кацалката, за разлика от Поли, който на първото пътуване спирах, за да не седи дълго време гепил се здраво за решетките на клетката та чак и с клюнче. Винаги пътувам и с още някой с мен в колата от семейството, който да наглежда животинките. Често пътувам до морето и возя със себе си Поли и едното ми коте. Предстои да видим как ще е с двете птичета, но пък смених колата с малко по-голяма и най-вече много тиха  :) За на морето помолих баща ми да ми направи клетка там на място, защото къщата на Поли разглобена пак не влизаше в мойта, кола и се налагаше да ходим с две, което е голям смях като си пристигнем, папагалче слиза от едната, а от другата разтоварват къщата му  ;D

Неактивен Peter217

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 23
  • Рейтинг: -4
    • 1 вълнист папагал,1 корела
« Отговор #61 -: ноември 13, 2013, 05:29:20 pm »
Ами аз до сега ги пренасях с клетката защото беше 1.Лесно ми беше слагам си я в краката и готово.Понякога нашите се оплакваха,но ми позволяваха да ги взимам.Но сега с 2 клетки като съм не става.Един път пробвах,но ми казаха че повече няма да ги разнасям.Затова видях в онлайн магазина Petvet  картонена кутийка за пренасяне.Предложих идеята на нашите и те я одобриха.А и смятам че така ще е по добре те ще спят докато ги возя,а не да се блъскат в клетката докато колата се друса.И нося клетките в багажника. ;)

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #62 -: ноември 13, 2013, 05:54:59 pm »
Искам да видя момента в който си прегризват кутийките и литват из колата  ;D
По-добре помисли за вариант да купиш две малки транспортни клетки, с тия кутийки ще береш ядове, а и на птиците няма да им е удобно.

Неактивен dedektiv_p

• **
  • Публикации: 114
  • Рейтинг: 14
    • Ара Маракана/Поли/ и Жако/Джаки/
    • snimka.bg
« Отговор #63 -: ноември 13, 2013, 06:36:39 pm »
Виждала съм да транспортират папагали и то доста големи в транспортна кутия като нашата за котки и в клетка от гризачи, но това че се случва и е възможно не ми се струва никак редно. Все пак птичките стъпват на кацалки и клончета, а в каквито и да е кутии няма място за такива и тогава питам как точно спят тия птици, като са стъпили на крака, пързалят се по някакво дъно и не виждат какво се случва около тях. Моите птици се будят дори от това, че влизам в спалнята без да светкам лампата и не знам как така, но няма и да пробвам спят в автомобил. А пък това с багажниците също съм го чувала, че се прилага и как съвестно спирали през половин час да им пуснели въздух... не знам, на мен това ми звучи абсурдно, ако наистина мислим и за конфорта на птиците си.

Неактивен Илияна

• **
  • Публикации: 53
  • Рейтинг: 1
  • Рико и Поли ,корелки <3
    • корела
« Отговор #64 -: ноември 24, 2013, 10:05:21 am »
Тъкмо си мислех ,че на нас няма да ни се налага да пътуваме с птиците поне до лятото и ето че идва зимната ваканция през която две седмици ще сме на селото ни и няма кои да гледа папагалчовците ... като ги взехме от магазина безплатно ни дадоха такава кутийка и с нея ги пренесохме до вкъщи ,ама пътя беше по-малко от 10мин.А сега с тия 2 часа път направо незнам...ама айде с клетката ще ги возим,в колата е топло и няма проблеми ама нали навън е страшен студ...а на селото ми за да стигнеш от колата до вратата на къщата е нужно да преминеш целия двор...трябва ли с нещо да обвия клетката и като цяло как да си пренеса ...пък и клетката ни е огромна (преди там живееха две жака) и трябва двама човека да я носят ..ох,ще съм благодарна на всякъкви съвети...
Поздрави Илияна ,Рико и Поли!

Неактивен fallon_fallon(Lily)

• Клуб Алекс
  • Публикации: 2,539
  • Рейтинг: 232
    • Хино (корела) Торин (пирура рупикола)
« Отговор #65 -: ноември 24, 2013, 10:50:01 am »
Можеш да купиш една преноска, има такива малки клетки за по 14-15 лв, а голямата клетка я натоварете и после ги прехвърли. А за 10-те секунди, в които ще преминеш през двора, нищо няма да им стане. Само ако духа много силно, вали сняг или дъжд, наметки нещо отгоре.

----
Юфи (DF Dominant Pied Skyblue) - 13.11.2014 R.I.P.

Неактивен Len

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 40
  • Рейтинг: 0
    • Корела
« Отговор #66 -: август 03, 2015, 12:49:12 am »
Нашият Рио още когато го взехме и се вози в кола. Беше ужасно шокиран , за което много съжалявам. След два дни го возихме от Благоевград до Пловдив, но по тъмно и му ушихме покривало, което си ползвам вечер, или когато се случва да вика прекалено много. Пътуването мина сравнително леко. А покривалото сякаш, че го караше в началото да се успокои. Ядеше само ако е покрит. Сега е друго вече седмица е при нас посвикна.