Автор Тема: Излетяло жако  (Прочетена 2760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен djer

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,465
  • Рейтинг: 168
    • Ари, амазони, жака
Излетяло жако
« -: май 08, 2016, 09:42:29 pm »
Здравейте, снощи са изтървали едно от моите пиленца от миналата година. Това е в района на училище ,, Добри Чинтулов", кв. ,,Трошево" във Варна. Района се обхожда цял ден , но не е открито за сега.Птицата е много социална и се предполага, че е влязла при някой. Разлепят се обяви в района. Ако някой от града има информация или чуе нещо, ще помоля да звъни на телефон  0887448194  Константин Ризов или пише на мен, благодаря!

Неактивен djer

• Клуб Алекс
    • Ари, амазони, жака
Re: Излетяло жако
« Отговор #1 -: май 08, 2016, 09:52:45 pm »
Както и предполагахме, влязла е при добри съвестни хора ;). Обадиха се и беглеца си е у дома вече ;D.

Неактивен tedy84

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,847
  • Рейтинг: 135
    • Корели и Жако
« Отговор #2 -: май 08, 2016, 09:54:18 pm »
 :clap:
Леле, че сте бързи! Браво! Радвам се, че всичко се е развило така добре!
Зоро и Рая, I-во поколение Фиш и Джули, II-ро поколение - Спиридончо, Сноутий, Джейк и Шакира(Корели)
Рошко - Кафявоуха Пирура - R.I.P.
Ехо - Жако

Неактивен djer

• Клуб Алекс
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #3 -: май 08, 2016, 10:47:57 pm »
Да , Теди, развиха се много бързо събитията и то с успешен край ;).

Неактивен Милко

• Administrator
  • Публикации: 4,317
  • Рейтинг: 421
    • Джаки (жако) и Лари (корела)
    • Папагали в България
« Отговор #4 -: май 09, 2016, 07:30:35 am »
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :happysilly:
"Do not go where the path may lead;
go instead where there is no path and leave a trail.” Emerson

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,447
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #5 -: май 09, 2016, 10:51:33 am »
Еее, браво, много се радвам, че толкова бързо се е намерило пилчето!
Започна се сезона на изтърваните пилета, дано повече хора се подсетят, че отворените необезопасени с мрежа (не комарник) прозорци са предпоставка пилето да излети! Отворен прозорец и недобре заключена клетка е предпоставка птицата да си отвори и излети! Отворени вътрешни врати на къщата са предпоставка пилето да пообиколи, да намери отворен прозорец и да излети!
И дано всички стопани се сетят, че папагалите имат крила и летят, дори и тези с подрязаните крила и те могат да бъдат понесени от вятъра!

Неактивен djer

• Клуб Алекс
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #6 -: май 09, 2016, 07:56:08 pm »
Така е Галя, но не разбирам защо всички го осъзнаваме по трудния начин :-\. Преди 5-6 години и аз изкарах един следобед по покривите да си гоня женската ара :) а едно женско жако имам изгубено >:D.

Неактивен tedy84

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,847
  • Рейтинг: 135
    • Корели и Жако
« Отговор #7 -: май 09, 2016, 10:55:19 pm »
Ето затова мрънках още като беше хладно на мъжо да сложи мрежа и на предната тераса, въпреки, че имаме решетки и Ехо изключително трудно би излязъл през тях. Застраховката си е застраховка.
Зоро и Рая, I-во поколение Фиш и Джули, II-ро поколение - Спиридончо, Сноутий, Джейк и Шакира(Корели)
Рошко - Кафявоуха Пирура - R.I.P.
Ехо - Жако

Неактивен djer

• Клуб Алекс
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #8 -: април 26, 2018, 07:13:02 pm »
Подновявам темата за тази малка госпожичка, днес е успяла пак да отлети и се търси. Района и координатите са същите.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #9 -: април 27, 2018, 10:38:02 am »
Когато човек не си научи урока от първия път...
Дано пак извадят късмет и си намерят пиленцето!

Неактивен aminkov

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 230
  • Рейтинг: 17
    • Рико и Рея - Кралски жака
« Отговор #10 -: април 27, 2018, 05:07:55 pm »
Никога не ми е минавало през ума, но от месец насам доста често сънувам, че съм навън, с птиците на рамо, напълно необезопасени. Сънят е еднакъв, но се случва на различни места и в различни условия. Птиците така и не излитат от рамото ми, но всеки път се будя като от кошмар, преди да осъзная, че е било сън, а бандитите са си в кафеза. Дали някой съновник може да разгадае смисъла на сънищата ми? Съжалявам за офтопика, дано се намери птицата. Стискам палци!

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #11 -: април 30, 2018, 10:52:37 am »
Никога не ми е минавало през ума, но от месец насам доста често сънувам, че съм навън, с птиците на рамо, напълно необезопасени. Сънят е еднакъв, но се случва на различни места и в различни условия. Птиците така и не излитат от рамото ми, но всеки път се будя като от кошмар, преди да осъзная, че е било сън, а бандитите са си в кафеза. Дали някой съновник може да разгадае смисъла на сънищата ми? Съжалявам за офтопика, дано се намери птицата. Стискам палци!
Съня ти значи, че трябва да поогледаш възможните начини на измъкване на пилците и да обезопасиш всички евентуални изходи  ;D ;D ;D

Неактивен djer

• Клуб Алекс
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #12 -: април 30, 2018, 08:59:42 pm »
Птицата е научена да си казва адреса и името, много е социална и умна. Пробила е защитата на външния си волиер и е успяла да отвори вратата му и разходка. Със сигурност е влязла някъде, но не се обаждат, ще има и възнаграждение.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #13 -: май 02, 2018, 10:56:09 am »
Разлепени ли са обяви из района? Да подчертае възнаграждението!!! Дано пак се намери!
А за вратите на волиерите съм си мислела, че ако няма как да се направи двойна врата с антре преди същинската волиера, то може поне да се метне мрежа или брезент, който да виси до земята и да пречи на пилето да се измъкне в случай, че стане беля.

Неактивен djer

• Клуб Алекс
    • Ари, амазони, жака
« Отговор #14 -: май 04, 2018, 07:42:28 pm »
Разлепени са обяви , подчертано е с голям шрифт и друг цвят Възнаграждението, но уви, никой не се обажда :(!

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #15 -: май 08, 2018, 11:55:23 am »
Ако има наблизо гълъбари, може да се е опъхала с техните гълъби, да обиколи да разпита.
Не е изгубена надеждата още, дано се намери!
Снимка на пилето да има, че не всеки знае как изглежда жако, всеки мисли, че папагала е шарен.
Училищата и детските градини да обиколи, да разпита и разлепи там обяви, децата са по-наблюдателни.
Да не спира да я търси и вика, може да не я е прибрал никой, а може и прибрана да му се обади.