Автор Тема: Болно вълнисто папагалче  (Прочетена 1319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен papagal4e

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 163
  • Рейтинг: 18
Re: Болно вълнисто папагалче
« Отговор #25 -: юни 14, 2018, 03:59:39 pm »
Той повръща непрекъснато. Опитвам се дам в клюнчето вода, но веднага я повръща. Сега се сетих за чай от лайка, но и него повръща. Не иска и да се храни ;(((((( Спрях му лекарствата, защото според мен от тях му стана това повръщане. Но той мирише лошо, дъхът му. И предишната птичка имаше същата неприятна миризма. Нали има бактериален причинител ... Сварих му ориз, фасул, елда, зрънца има всякакви, сложих ябъка, некратина, морков и люта чушка. Не поглежда нищо. Как да го накарам да се храни?
Може ли да се даде сода за хляб във водата?

Неактивен fallon_fallon(Lily)

• Клуб Алекс
  • Публикации: 2,529
  • Рейтинг: 233
    • Хино (корела) Торин (пирура рупикола)
« Отговор #26 -: юни 14, 2018, 04:53:03 pm »
Със содата освен съвсем да го довършиш. Защо не се свържеш с Бино, да видиш той дали няма да може да ти даде някакъв съвет.

----
Юфи (DF Dominant Pied Skyblue) - 13.11.2014 R.I.P.

Неактивен maverick

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 0
    • вълнист папагал
« Отговор #27 -: октомври 31, 2018, 09:57:15 pm »
Здравейте.
От днес забелязах,че едното ми вълнисто папагалче има същите симптоми като това от темата което е починало. :'(Някой ако знае какво мога да напрвая за да го спася?Да отделя ли другото от клетката?Преди няколко месеца имаше от така наречените акарии или краста и му бях взел лекарство с което го пръсках и мажех и се излекува.Възможно ли е отново нещо свързано с това да предизвиква тези симптоми?

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,422
  • Рейтинг: 873
    • жако Поли и Папи
« Отговор #28 -: ноември 01, 2018, 11:47:41 am »
Здравейте.
От днес забелязах,че едното ми вълнисто папагалче има същите симптоми като това от темата което е починало. :'(Някой ако знае какво мога да напрвая за да го спася?Да отделя ли другото от клетката?Преди няколко месеца имаше от така наречените акарии или краста и му бях взел лекарство с което го пръсках и мажех и се излекува.Възможно ли е отново нещо свързано с това да предизвиква тези симптоми?
Опиши точно симптомите на твоето пиленце, в Пловдив няма ветеринари, които да разбират от папагали, но не пречи все пак да разпиташ в Новет, Провет, дали се наема някой да го лекува. И да, задължително ги раздели двете пилета.

Неактивен maverick

• *
  • Публикации: 4
    • вълнист папагал
« Отговор #29 -: ноември 01, 2018, 09:50:05 pm »
Симптомите му бяха горе долу същите като това от първия пост на темата.Омърлушен разрошен,повече спи,въртеше си главата и хвърляше храна.Но днес пък без нищо да съм му давал гледам,че е по-добре.Пее си яде си стабилно незнам възможно ли е да го преодоляват сами животинките като при хората без лекарства ???

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #30 -: ноември 02, 2018, 10:28:53 am »
Възможно е да е било от храната нещо, най-добре я смени с нова, да не се е случила стара и мухлясала. Ако има пясък махни го и сложи привантивно малко лайка вместо вода, тя дезинфектира, ако има някакво възпаление на гушката.

Неактивен Иван Димов

• *
  • Публикации: 2
    • вълнист
« Отговор #31 -: януари 28, 2019, 08:51:20 am »
Здравейте!Купих си преди две седмици две вълнисти папагалчета,мъжко и женско.Птиците са млади.Предполагам на около два/три месеца.Мъжкото е много игриво и пее непрекъснато.Стои изправено на кацалката.Много е жизнено.Женското,още като го купих,беше по одрямано.На кацалката стои по приклекнало и много често си притваря очите.До днес се хранеше и пиеше нормално.По доверчиво е от мъжкото и по контактно.Храня ги с храна за папагали насипна от зоо магазина,ядат настърган морков и нарязано яйце.Не са на течение.На топло са.Вече два пъти ги пусках да си летят в стаята и се търсят да са заедно.Днес женското папагалче ме притесни с поведението си.Стои си на кацалката,но започва да задрямва и леко залита напред и се усеща и се отдръпва.После пак задрямва и пак се  залюлява напред със затворени очи.Не е настръхнало,но е по вяло като поведение в сравнение с мъжкото,което е като живак.На какво може да се дължи това постоянно задрямване и унило поведение?От Добрич съм.Моля за съвети.Много съм притеснен.   ???

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #32 -: януари 29, 2019, 12:39:40 pm »
Не е нещо нечувано, да задреме и да залитне папагал, възможно е да е по-одрямано пилето заради мрачното време. Просто всяко пиле си има различен темперамент, едни за като живак, други са по-спокойни и мудни.
Бих се притеснила, ако има рязка промяна в поведението, от енергично, живо пиле стане оклюмало, бих се притеснила, ако стои настръхнало, не е на кацалката, не се храни, повръща, има разстройство или зацапани перца около ануса. Ако пилето изглежда добре, храни се и контактува с другата птица, не мисля, че имате повод за притеснения.
А и така или иначе нямате много какво да направите, освен да добавите някакви витамини към храната.

Неактивен Иван Димов

• *
  • Публикации: 2
    • вълнист
« Отговор #33 -: февруари 01, 2019, 10:12:44 pm »
Ами,аз,преди пет дни му взех и му давам по препоръка на ветеринар антибиотик "Ентрофлоксин" - 15милиграма.Днес е петият ден от приемането му и разлика в поведението не виждам.Освен,че с мъжкото папагалче започнаха да се ухажват и целуват.  ;)Спирам антибиотика.Изкарвам ги на слънце по малко когато мога.Сега им давам от ветеринаря и комплексни витамини.По малко във водичката.Направих им и кълнове и ще им давам за разнообразие.Хапваха си доста морков,но го спрях заради многото нитрати за които ме предупредиха.Сега ,ще им дам и чйчице да се подсилят.Ами,ще пиша за развитието.Дано да му няма нищо на мъничето.  :-\

Неактивен D@N!

• *
  • Публикации: 24
    • Вълнисти папагали
« Отговор #34 -: февруари 12, 2019, 11:25:54 pm »
Ами,аз,преди пет дни му взех и му давам по препоръка на ветеринар антибиотик "Ентрофлоксин" - 15милиграма.Днес е петият ден от приемането му и разлика в поведението не виждам.Освен,че с мъжкото папагалче започнаха да се ухажват и целуват.  ;)Спирам антибиотика.Изкарвам ги на слънце по малко когато мога.Сега им давам от ветеринаря и комплексни витамини.По малко във водичката.Направих им и кълнове и ще им давам за разнообразие.Хапваха си доста морков,но го спрях заради многото нитрати за които ме предупредиха.Сега ,ще им дам и чйчице да се подсилят.Ами,ще пиша за развитието.Дано да му няма нищо на мъничето.  :-\

Не се притеснявай, че е по-мудно. При мен е почти същото, женската е като живак, а мъжкият е много заспал. Сега са на 6 години и промяна в поведението им няма, никаква разлика от първия ден до сега.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #35 -: февруари 13, 2019, 02:19:12 pm »
Всяко пиле си е с различен темперамент, може това да си е мудно.
Относно зеленчуците, аз през зимата купувам замразени смески, те се правят в пика на сезона и се предполага, че зеленчуците не са чак толкова форсирани както извън сезона. Слагам малко в чашка и леко притоплям в микровълновата. Внимавайте да не е много горещо, пробвате с кутрето. Пилците много обичат топла храна - зеленчук, пюрета, каши.