Автор Тема: Помощ?!  (Прочетена 835 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kiki17

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 6
  • Рейтинг: 0
    • Вълнист папагал
Помощ?!
« -: юни 03, 2018, 03:24:31 pm »
Здравейте, вълнистото ми папагалче започна да лети хаотично из клетката. Отворих ѝ капака и се укроти. Кацна си на любимата кацалка, оставих ѝ вратичката отворена и след 5-10 минути - пак същото и все пак излезна от клетката. Имам я от две седмици, пусках я да лети, но не искаше да се прибира след това, та ме посъветваха да не я пускам няколко дни, за да си свикне с клетката. Това хаотично летене из клетката на какво се дължи?   :-\ :-\

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 876
    • жако Поли и Папи
Re: Помощ?!
« Отговор #1 -: юни 04, 2018, 01:00:21 pm »
На желание да се раздвижи, уплаха от нещо.... Ти ще кажеш, ти си при пилето

Неактивен koi4a

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 117
  • Рейтинг: 7
    • Вълнист
Re: Помощ?!
« Отговор #2 -: юни 04, 2018, 03:00:19 pm »
Хаотичното летене в никакъв случай не се дължи на това, че папагалчето е затворено и не е пускано навън от няколко дни. Ако е за раздвижване махат с крила и стоят на едно място или прелитат от едната кацалка на другата. Ако действително лети хаотично се плаши от нещо. Разгледайте темите за мястото на клетката в стаята. Ако е близо до прозорец може да се плаши от прелитащи птици. Също е много важно как се приближавате към клетката. И за да започне да иска да се прибира в клетката трябва да Ви има доверие и да не се страхува от вас. Социализирането започва вътре в клетката и чак след това да се пуска навън. И в никакъв случай да не го гоните и хващате за да го приберете. Изобщо ако това Ви е първо папагалче Ви очаква доста четене.