Автор Тема: Помощ!  (Прочетена 667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Jana2332

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 3
  • Рейтинг: 0
    • Корелка и вълнист папагал
Помощ!
« -: юни 07, 2018, 09:12:41 pm »
Здравейте, от около месец имам корелка и вълнисто (и двете са мъжки). Живеят в голяма клетка и до скоро нямаха проблеми да са заедно. Днес забелязах,че по крилете на вълнистото има кръв в горната част,но не личеше ако не ги разперваше. Не стъпваше на лявото си краче,макар,че се е случвало и преди. Помислих,че се е ударило,защото е хипер активно и непрекъснато лети дори да не се стряска. Още мисля,че може и да е от това,но корелата го кълвеше. Наложи се да и викна,за да спре. После стона кротък и не го е правил повече. Не ми дават да ги пипам и не ги пускам,защото не искат. Опитах,но явно още не са свикнали. Корелата също стана доста агресивна,преди ми даваше да го галя,а сега ми съска. Мислех,че е от другите ми животни,но и трите котки ги игнорират,а кучето дори не ги поглежда. Не мисля да се е изплашил и да е станал злобен от тях. Не за пръв път отглеждам,но преди не ми се е случвало. Някакъв съвет?

Неактивен koi4a

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 117
  • Рейтинг: 7
    • Вълнист
Re: Помощ!
« Отговор #1 -: юни 08, 2018, 09:15:39 am »
Колко е голяма голямата клетка? Изобщо освен да са в отделни клетки не виждам друг изход.

Неактивен aminkov

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 230
  • Рейтинг: 17
    • Рико и Рея - Кралски жака
« Отговор #2 -: юни 08, 2018, 11:52:51 am »
Отделни клетки, поне докато не сте сигурна, че могат да съжителстват миролюбиво. И нашите се биеха в началото, но при всяко по-сериозно спречкване ги разделяхме. Разликата е, че при вас иде реч за различни видове, тоест трябва да сте още по-внимателни.

Неактивен Jana2332

• *
« Отговор #3 -: юни 08, 2018, 04:03:03 pm »
От вчера ги наблюдавам и са много по-кротки дори от обичайните си отношения. И двамата седят заедно и кротуват. Относно за крачето на вълнистото,има прекалено големи нокти и си мислех,че и това може да му пречи допълнително.

Неактивен fallon_fallon(Lily)

• Клуб Алекс
  • Публикации: 2,539
  • Рейтинг: 232
    • Хино (корела) Торин (пирура рупикола)
« Отговор #4 -: юни 11, 2018, 04:12:53 pm »
Наблюдавай ги внимателно, ако отново проявяват агресия един към друг, най-добре ще е да съжителстват отделно. Мъжките вълнисти са с доста покорен характер и нищо чудно корелата да го побийва от време на време. Ако са отделно ще имаш и по-голяма възможност за опитомяване.
Ноктите по принцип израстват прекалено, ако има недостиг на вит. А. Купи си една малка опаковка Омни-вит и давай всяка седмица по веднъж.

----
Юфи (DF Dominant Pied Skyblue) - 13.11.2014 R.I.P.

Неактивен Jana2332

• *
« Отговор #5 -: юни 12, 2018, 09:09:05 pm »
Наблюдавах ги,вълнистия е доста стеснителен и страхлив. Нещо обаче му става с краката откакто пътувахме. За да ги преместя се наложи да пътуваме с кола и от тогава единия му пръст май е счупен и става все по зле май,най вероятно се е ударил,защото летеше,но сега непрекъснато трепери. Наистина много ме притеснява и се чудя да пътувам до пловдив за ветеринар.