Автор Тема: Мед?  (Прочетена 1714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен little.owl.951

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 16
  • Рейтинг: 0
    • Корела
Мед?
« -: август 31, 2018, 09:43:15 pm »
Здравейте! :) Търсих из форума обаче така и не намерих никъде да се споменава дали може да се дава мед на папагал корела. Преди имах вълнисто папагалче, на което слагах във водичката малко мед като забелязвах, че се разболява. Сега искам да се информирам дали мога да слагам на моя Папи (корела) медец във водичката или ще му стане нещо? И в Интернет търсих, но никъде нищо не се споменава. Не ми се искаше да отварям нова тема и се извинявам за това. Благодаря предварително!!

Неактивен Blueone

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,227
  • Рейтинг: 181
    • Lady Bird & Rocky и техните малки корели
Re: Мед?
« Отговор #1 -: септември 01, 2018, 10:26:44 am »
Няма нужда.Медът съдържа големи дози захар.Може да се използва за направата на крекери или нутриберита ако желаеш,като целта ще е лепкавия ефект.Но не бива да даваш само мед.Ще си навлечеш повече проблеми отколкото ползи.

Неактивен little.owl.951

• *
    • Корела
« Отговор #2 -: септември 01, 2018, 07:54:05 pm »
Благодаря за бързия отговор! Мисълта ми беше дали, ако слагам мед на корелата си във водичката в случай, че се разболее ще има благоприятен ефект както при вълнистите папагалчета? Досега не съм гледала корела и чета активно из различни сайтове, за да съм информирана и подготвена за всякакви ситуации.

Неактивен Blueone

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,227
  • Рейтинг: 181
    • Lady Bird & Rocky и техните малки корели
« Отговор #3 -: септември 01, 2018, 08:26:12 pm »
Трябва да даваш съответния антибиотик или витамин ако се разболее.Зависи от ситуацията.

Неактивен little.owl.951

• *
    • Корела
« Отговор #4 -: септември 02, 2018, 09:24:38 am »
Благодаря! :-*

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,447
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #5 -: септември 03, 2018, 12:09:06 pm »
Нито за вълнистите, нито за корелите, нито за който и да е било друг папагал е добре да се дава често мед, заради голямото количество захар.
Мед се дава във водата тогава, когато папагала е твърде отпаднал и няма сила да се храни, просто малко енергия да получи и да му се вдигне тонуса, докато се набави подходяща храна и започнатото лечение подейства.

Неактивен little.owl.951

• *
    • Корела
« Отговор #6 -: септември 08, 2018, 11:22:07 am »
Нито за вълнистите, нито за корелите, нито за който и да е било друг папагал е добре да се дава често мед, заради голямото количество захар.
Мед се дава във водата тогава, когато папагала е твърде отпаднал и няма сила да се храни, просто малко енергия да получи и да му се вдигне тонуса, докато се набави подходяща храна и започнатото лечение подейства.

Много благодаря за отговора! Изясниха ми се как стоят нещата с меда.  :-*