Автор Тема: Покупка на Малък Александър ?  (Прочетена 608 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен VilioJDM

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
    • Александър
Покупка на Малък Александър ?
« -: ноември 04, 2018, 03:04:09 am »
Здравейте :)
Обмислям да си взема жълт Малък Александър
Да кажем че съм имал и други папагали но те бяха временно за гледане корела и пак малък Александър ( абе нов съм(но баща ми се занимава с папагали и ще ми помага ) от мене зависи да си харесам папагал))
По принцип съм се спрял на малък Александър, но търся постоянно и разни други шарени папагали(предлагайте)
Също така сега точно преди зимата добре ли е да се купува папагал или по добре да чакам на пролет, ограничил съм ги до 8 месеца пораснали ?

Дайте мнения за Александровците голям или малък да търся или китайски
Кажете и други шарени папагали ?!

Благодаря предварително ! :))

Неактивен Свилена

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 183
  • Рейтинг: 20
    • Розовобузи неразделки , розели рубино и др
Re: Покупка на Малък Александър ?
« Отговор #1 -: ноември 04, 2018, 09:07:57 am »
Щом имате опит добре. Сигурно знаеш особеностите на характера им. Голям александър не ти препоръчвам, но другите са подходящи. Баща ти с какви видове се занимава? Разбира ли от сашковци?
Има много шарени папагали като розела, лори, неразделки, някои неофеми и др. Мисля че е най-добре да си вземеш розелка, неразделчица или нещо подобно.
Александрите издържат на студено затова няма проблем и да си играе на снега и в ледените води, но иначе в домашни условия можеш да си вземеш целогодишно независимо от вида. Дано откриеш "своя" папагал. Също избирай най-любопитното и жизнено пиленце.

Неактивен VilioJDM

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
    • Александър
« Отговор #2 -: ноември 04, 2018, 10:03:56 am »
Здрасти :)
Благодаря за бързия отговор :)))
Баща ми имаше/ има Корели,вълнисти,неразделки,розели:
, имаше скорец,врана, Малки Александри..
Мисля че съм се спрял на жълт малък Александър (нищо че не е шарен
И защото мисля че е малко по голям от изброените :)
Търся малко по голям неискам мънички или огромни(твърде много грижи)
Апък иначе ще го купувам през ОЛХ или където намеря хубаво пиленце до 8 месечна възраст :))
https://www.olx.bg/ad/malak-aleksandar-CID339-ID7CwVH.html
Спрял съм се на това ?

Неактивен Свилена

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 183
  • Рейтинг: 20
    • Розовобузи неразделки , розели рубино и др
« Отговор #3 -: ноември 04, 2018, 10:30:58 am »
По голям е от останалите, но пак те чакат много грижи за него. Шарени папагали съм гледала и не е по-различно от това да гледаш сива корела примерно. Също на какво си се спрял, диваче или ръчно хранено?
А, нали преди си гледал александър? Какво стана с него? Да не би да сте го продали или нещо такова?
Според мен няма значение нито размера, нито видът, нито шарките, а характера. И само да знаеш, че преди да купиш каквато и да е птица гледаш внимателно дали е здрава, енергична и тн.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 876
    • жако Поли и Папи
« Отговор #4 -: ноември 05, 2018, 03:27:10 pm »
Не си избирай птица само като визия. Първо си изясни какво искаш, птица компаньон, птица за волиера, за развъждане? После се замисли, какво време имаш и ще имаш през следващите да кажем 20-30 години за въпросното пиле, след това се замисли, ако в един момент няма как да се грижиш за пилето, кой ще поеме грижите. След това си задай въпроса, освен визия, какво друго очакваш от птицата си. Разгледай видовете, които са ти достъпни като цена и условия за гледане, решението ще дойде само ;)
Успех в избора на пернат приятел!