Автор Тема: Питанка за еклектус  (Прочетена 92 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен maxpainus

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
    • Еклектус
Питанка за еклектус
« -: февруари 12, 2019, 02:43:43 pm »
Здравейте на всички!
От няколко дни чета форума, и научавам много нови, и интересни неща за бъдещият ни член в семейството.
Синът ми мечтае да се има папагал от вида еклектус (мъж), поради тази причина, и тъй като съм наясно, че няма как да се справи сам (много е отговорен но на 15), пък и аз се запалих започнах да чета за вида. Като цяло придобих някаква представа и единственото по сериозно притеснение е, че лятото пътуваме доста, а не винаги ще може да е с нас. Рядко, но ще се случва и през останалото време от годината да отсъстваме за по 2-3 дни, но се надявам да намерим решение. Проблем се оказа намирането на птичка, е,  търсим едва от няколко дни, но не намирам много обяви за продажба (за момента не съм се свързвал с развъдници). В крайна сметка се свързах с човек който твърди, че има птица на 5 месеца, но след като ми изпрати снимки ме обзеха съмнения за възрастта, и за това дали птичката е гледана правилно. Също така според думите му птицата има всички необходими документи (не сме уточнявали какви). За съжаление мъникът е много далеч (ние сме в София) и ще бъде много неприятно ако се разкараме напразно. Ще се опитам да кача няколко снимки, пък ако може по запознатите да ме ориентират поне за възрастта супер. Пак казвам, нямам никакъв опит, но от прочетеното и изгледаните снимки, според мен е поне на 5х2 месеца. Ще се радвам по опитните да помогнат. Благодаря!

Снимки:

Неактивен ivrabetsa

• Клуб Алекс
  • Публикации: 679
  • Рейтинг: 85
    • Ara ararauna,Ara harlequin, Eclectus r.polychloros
Re: Питанка за еклектус
« Отговор #1 -: февруари 12, 2019, 07:32:12 pm »
Снимките отговарят на обявената възраст + - !Ако искате повече инфо,се свържете с мен на лични!

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,379
  • Рейтинг: 872
    • жако Поли и Папи
« Отговор #2 -: февруари 13, 2019, 02:06:32 pm »
Свържете се с ivrabetsa, във форума, мисля,ч е само той развъжда еклектуси, ако не се лъжа!

Неактивен maxpainus

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 2
  • Рейтинг: 0
    • Еклектус
« Отговор #3 -: февруари 13, 2019, 04:57:58 pm »
Още снощи му писах и чакам отговор  :)

Неактивен aminkov

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 219
  • Рейтинг: 17
    • Рико и Рея - Кралски жака
« Отговор #4 -: февруари 15, 2019, 01:06:12 pm »
ivrabetsa е голяма работа, няма какво да си кривим душите   8)