Автор Тема: Има ли безвреден лак за кацалки?  (Прочетена 340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Valentina

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 1
  • Рейтинг: 0
    • Синегалски папагал Поли и Жако Фреди
Има ли безвреден лак за кацалки?
« -: юли 21, 2019, 06:34:33 pm »
Здравейте група!Нова съм тук и до сега само ви чета и се възползвам от опита и знанията ви.Благодаря ви!
От скоро си имам Синегалско папагалче бебе.Гледаме си го като член на семейството ни.Баща ми се зае със задачата да ми направи външна кацалка на стойка от лоза.Избелихме клона който е много красив и стои на стойката като малко извито дръвче,измихме го с разтвор от белина и вода,но...от форума разбрах,че лака или безира е токсичен.

Бихте ли ми дали съвет с какво да се запечата дървото?
Има един лак на водна основа.Става ли?Благодаря!

Неактивен Свилена

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 183
  • Рейтинг: 20
    • Розовобузи неразделки , розели рубино и др
Re: Има ли безвреден лак за кацалки?
« Отговор #1 -: юли 21, 2019, 08:04:19 pm »
Добре дошла във форума!
Аз лично не използвам нито лак , нито боя . Мисля , че е в пъти по - добре да оставям клоните с кората , за да се забавляват докато я чоплят и гризат . Вярно е ,че сменям кацалките им често ( поне веднъж в месеца ), но птиците ми се забавляват докато си играят с кората ,а и ключовете и ноктите им не израстват . Мисля , че това е по - добрият вариант за птицата ,а и не отнема много време да се обработи клона , само трябва да се измие и накисне във вряла вода .   

Неактивен Blueone

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,224
  • Рейтинг: 181
    • Lady Bird & Rocky и техните малки корели
« Отговор #2 -: юли 21, 2019, 11:29:17 pm »
Кацалките не са за красота.Може да е най-грубата,папагала ще ти благодари

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 876
    • жако Поли и Папи
« Отговор #3 -: юли 22, 2019, 11:03:48 am »
Кацалката се мие с вряла вода и оцет и е готова за гризане, най-често се изгризва по-бързо, отколкото се измива, та... Абсолютно няма смисъл да се лакира. Направете стенда така, че да се сменят лесно изгризаните клони и само гледайте пилеца как се забавлява и какви стърготини ще ринете после.