Автор Тема: Молба за съвет !  (Прочетена 481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kikivedrina

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 10
  • Рейтинг: 0
    • Вълнисти папагали
Молба за съвет !
« -: март 25, 2020, 06:12:58 pm »
Здравейте ,нова съм във форума и имам нужда от вашия съвет. Имам две вълнисти папагалчета ,едното женското преди месец нещо му излизаше от ноздрите и му давах антибиотик . След месец пак забелязах че има някакъв секрет който излиза и се натрупва по перушинките над човчицата. Днес забелязах  ,че има оголване около очичките ,няма я перушината. Млада е няма годинка ,мъжкия е възрастен и здрав. Благодаря предварително за съветите ! Ще очаквам вашите мнения и съвети  ! качвам снимки ,дано се вижда добре !

Неактивен kikivedrina

• *
    • Вълнисти папагали
Re: Молба за съвет !
« Отговор #1 -: март 25, 2020, 06:17:33 pm »
ето и друга снимка

Неактивен Свилена

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 183
  • Рейтинг: 20
    • Розовобузи неразделки , розели рубино и др
« Отговор #2 -: март 25, 2020, 07:09:18 pm »
Публикувай по ясни снимки , по описание бих казала , че оголването около очите е поради краста , но секрета ме безпокои. Ако е краста би трябвало восковицата да е напукана и да има израстъци по и около нея  . Ако е това имай предвид , че е заразно и трябва да отделиш мъжкия папагал докато е още здрав .
Също махни огледалцата и им сложи кацалки от клони с кора .

Неактивен kikivedrina

• *
    • Вълнисти папагали
« Отговор #3 -: март 26, 2020, 08:31:47 am »
Кацалките им са само от върво.Четох за крастата , наблюдавам я не прилича на такова. От ноздричките излиза нещо и когато си търка човката в кацалката го замазва нагоре съм перцата.Почнах пак антибиотика от вчера.Много си обичат огледалцата ,но щом ме съветвате да ги махна!

Неактивен Свилена

• **
« Отговор #4 -: март 26, 2020, 06:51:46 pm »
Без да знаете диагнозата не давайте антибиотик , това се прави само в крайни случаи . Антибиотиците убиват полезните бактерии и поради това отслабват имунната система . Случва се и птицата да умре поради предозиране с него . Може да е микоплазмоза, има ли проблеми с дишането , хрипове и т.н. ?

Неактивен kikivedrina

• *
    • Вълнисти папагали
« Отговор #5 -: март 29, 2020, 10:04:42 am »
Няма хрипове и дишането нормално ми се вижда,от една година ги имам и не знам как може да е краста ,от къде ще я хванат,а и всичко им е чисто,няма струпеи.Само това на женската от нослето където излиза тъмно като клей.Миналия весец го хванах как се наду като балонче от ноздрата и.после всичко утихна и сега пак.Толкова ги пазя да са на топло и без течение. :(

Неактивен Свилена

• **
« Отговор #6 -: март 29, 2020, 01:10:46 pm »
Може да е носна инфекция  , ако е така се изписва лечение с антибиотик и може би поради това първият път птицата се е оправила след него . Друг вариант е да е ринит,  който представлява възпаление на носната лигавица.  Причинява от простуда и препарати използващи се за дезинфекция и почистване . Искам само да добавя , че не съм ветеринар и не мога да дам категорична диагноза и лечение,  за жалост не знам и лекар разбиращ от птици в Добрич.
Използвате ли подобни препарати и птицата набавя ли си витамин А?

Неактивен kikivedrina

• *
    • Вълнисти папагали
« Отговор #7 -: март 30, 2020, 03:32:54 pm »
Пазя ги от препарати,но витамин А не им давам.Храната която купувам има витамини уж,варя и яйце и крикери им давам различни видове.Благодаря ви много за съветите!

Неактивен irina

• **
  • Публикации: 117
  • Рейтинг: 27
    • Жако
« Отговор #8 -: март 30, 2020, 05:54:56 pm »
   Папагалчето ти има нужда от лечение и никой, освен лекар не би могъл да помогне в случая. Трябва да се вземе секрет от ноздрата и едва тогава да се определи нужния медикамент. Причините за хремата могат да са много и в никакъв случай, недей да даваш каквото ти падне, особено антибиотик, защото може да развие допълнително гъбична инфекция и нещата да се усложнят.
  Ноздрите са свързани с очите, посредством носослъзния канал, така че е нормално при секреция от носа, кожата около очите да е раздразнена, възпалена или пък без пера. Когато излекуваш хремата,ще се оправи и окото. За съжаление,няма да е лесно,особено ако вече е хронифицирала. Бих ти препоръчала доктор в София, но пък в тази ситуация, с това извънредно положение, явно е неосъществимо!
  Този антибиотик, след като не е свършил работа първия път, няма никакъв смисъл да го даваш пак. И въобще, ако причината за хремата не е бактериална инфекция, а нещо друго, то тогава няма смисъл от даване на какъвто и да е антибиотик.Затова ти казвам, че трябва да се установи причинителя и това може да да го направи само доктор.

Неактивен kikivedrina

• *
    • Вълнисти папагали
« Отговор #9 -: март 30, 2020, 07:23:49 pm »
Благодаря още веднъж ! Вариянт за София няма ,ще се моля за него ,това ми остава.Където и да ходих в Добрич нищо не можаха да ми кажат.в най-голямата ветиринарна клиника в града след дълги обяснения че има хрема продължаваха да ми навират в ръцете капки за кърлежи за котки и кучета с -Това ще му помогне ! Ако нещо му се случи много време няма да си взема домашен любимец ! Толкова тежко преживявам разделите с тях  :'( Дано скоро се похваля ,че е здравичко !

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,444
  • Рейтинг: 876
    • жако Поли и Папи
« Отговор #10 -: април 05, 2020, 12:44:02 pm »
Опитайте да се свържете с лекар, който би могъл да ви помогне дистационно. Да обясни как да вземете стерилен секрет и да му го изпратите, след което да назначи изследване.

Неактивен kikivedrina

• *
    • Вълнисти папагали
« Отговор #11 -: април 07, 2020, 11:13:14 am »
Давам ENROFLOXIN И витамини. Има сякъш някакъв напредък . Благодаря !