Автор Тема: Нова корела, Флуфи  (Прочетена 135 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен liota_

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 0
    • корела
Нова корела, Флуфи
« -: юни 22, 2020, 03:14:30 pm »
Здравейте,
нова съм във форумът. Имаме си корела от два дни, Флуфи.
Нямам опит с папагалите, като дете отглеждах вълнисти за кратко време. Корелата е изключително тиха, спи през повечето време,
 не издава звуци.
Решихме да й пуснем звуци от други корели, тогава се обажда!
От магазинът ни казаха, че корелите са им на около 10 седмици.
Какво ме притеснява, че е много тиха, че спи постоянно. Притесняваме, че има бледо петно на клюна, клюнът не е розов, има доста дълги нокти, изглежда една такава нарошена, сякаш има много пух под перата си, и изглежда настръхнала, опашката й е нацапана от изпражнения. Спи със завряна глава под крилото на два крака. Храни се често, не виждам да пие вода, не подскача, а си ходи.
Много искахме да си вземем момченце, но вероятно е женска корела.
По всичко, което, чета не прилича на млада корела, но нямам опит!Бихте ли да дали мнение моля!

Неактивен Blueone

• Клуб Алекс
  • Публикации: 1,222
  • Рейтинг: 181
    • Lady Bird & Rocky и техните малки корели
Re: Нова корела, Флуфи
« Отговор #1 -: юни 22, 2020, 09:17:11 pm »
Първо - това е мъжка корела над 1 г ! Започни да даваш качествена храна като Верселе лага Престиж Премиум (лилавия пакет).Трябват зеленчуци за да приема калций и витамин А.Банята е задължителна за да се почисти и изправят перата.Можеш да къпеш с Оробат за перфектно оперение.Ако не яде зеленчуци и варено яйце трябва да даваш течни витамини.Корелите които карат само на семена няма да живеят дълго защото започват различни проблеми със здравето.Затова се погрижи да яде разнообразно.С излизането от клетката ще спечелиш доверието му за да се отпусне и свикне с обстановката.Прибирането е сложно първоначално за хората особено ако ги е страх да не ги ухапе или папагала просто бяга.Затова правиш същото нещо като подадеш клетката с отворена вратичка за да влезе или с пръчка подаваш за да стъпи и съответно да го насочиш към входа.Възрастна корела се възпитава много по-трудно,особено ако има вече изградено мнение за хората.

Неактивен liota_

• *
    • корела
« Отговор #2 -: юни 22, 2020, 09:27:52 pm »
Благодаря ви за отговорт! От два дни яде само семена.
Спи по цял ден и си мисля, да не е болна. Купихме я от Холандия, а живеем в Белгия. Ще потърся Престиж тук. Кротка е и не кълве, яде просо от ръката ми. Късно ли е да я учим да пее? Чурулика като врабче, други звуци не чуваме. Натъжаваме факта, че е възрастна корела, защото ще е трудно с възпитанието вероятно.

Неактивен Blueone

• Клуб Алекс
« Отговор #3 -: юни 22, 2020, 09:52:23 pm »
Щом не се дърпа може да стане.Прилагай храненето от ръка и ще стане.Храната е Белгийска така,че няма как да я няма точно там.Ще започне да се отпуска скоро.Просото на стрък го давай като лакомство а не като основна храна защото може да се задави от него, ако се тъпче.А и без това не е с много хранителна стойност.Никога не е късно да го научиш на мелодия.Пускай през деня от компютъра на повторение дадена мелодия от youtube и за седмица ще я научи.Има хиляди варианти и даже свирукани от папагали.Възрастна се има предвид че е поне на 1 г.Ако има пръстен и има цифри на него можеш да видиш дали пише месец и година евентуално на него.Значи има шанс да стане социална.Пускай я извън клетката и виж дали може да лети нормално.Щом се дава да го пипаш значи лесно ще го хванеш и прибереш след известно време навън.Когато е навън давай храна пак от ръка.Това ще спечели доверието му и ще се отпусне

Неактивен liota_

• *
    • корела
« Отговор #4 -: юни 22, 2020, 10:22:34 pm »
Поръчах храната и солите. Няма пръстен, питах в магазина, казаха не бил задължителен. Е , излъгаха си ме здраво  :happysilly:
 Цял ден вратичката е отворена, следобед отворих и покрива, не излезе. Цял ден спи, стана чак сега активен. Ще го пусна тези дни из стаята, да свикне още малко. Имам чуството, че е като тарзан, не знае как да се люлее, не се къпе сам, не точи клюн в кредата, но блъскпо металната кацалка.
Благодаря сърдечно за съветите!  :-*

Неактивен liota_

• *
    • корела
« Отговор #5 -: юни 23, 2020, 08:13:18 pm »
А.Банята е задължителна за да се почисти и изправят перата.Можеш да къпеш с Оробат за перфектно оперение.Ако не яде зеленчуци и варено яйце трябва да даваш течни витамини.Корелите които карат само на семена няма да живеят дълго защото започват различни проблеми със здравето.Затова се погрижи да яде разнообразно.

Имам въпрос относно Оробат, колко грама в колко литра се разтварят. И какви витамини мога да купя да добавя към водата може би. Аз като един лаик купих витамини, те се слагали на яйце, а той не яде нищо, освен семена  :'( видях витамини, минерали и аминокиселини, доволно потрих ръце, а те се слагали седмица преди разплод  :) Пюука си като врабче.

Неактивен Blueone

• Клуб Алекс
« Отговор #6 -: юни 25, 2020, 02:35:40 am »
2 gr на 500 мл