Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Olia

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 4
  • Рейтинг: 0
    • корела Рики, монах Чочи
Здравейте
« -: юли 28, 2020, 12:01:09 pm »
Здравейте!
Гледала съм през годините вълнисти папагалчета, съжителствала съм с корели, неразделки и малък александър.
От септември 2017 година гледам корела - Рики, излюпен е същата година. Взех го от пазара на Подуене и си беше един малък дивак. На 10-тия ден ми прояде от ръката, оказах се по-инат от него. :D Все още не дава да го гушкам, но не кълве и си идва при мен, особено като ям нещо. Много обича да дразни кучката, защото тя полудява и лае, като дойде при мен. Явно е женска, защото само вика. Но пък крещи силно и често, особено сутрин. Събуди ли ме, млъква. :D
От три дена имам и монах Чочи, ръчно хранен, на 2 месеца и половина. ще се гледа на друго място, не заедно с корелата. Все още опознава нас и обстановката. Дава да се гушка, яде и от ръка. Все още не е много шумен и дано така да си остане. :D Ще го изчакам да свикне напълно и тогава ще го запознавам с кучетата. Гледам и майка и дъщеря пинчери. Малката е душица, но мама е ревнивка. :D Бебка е родена при папагал, а мама беше взета при наличие на повече пилета, та са свикнали. Надявам се да няма проблем. Както и се надявам монахчето да не започне да лае. :D :D :D
Извинявам се  за дългия пост и завършвам с малко снимки.   А, то можело само по 3 :D

Неактивен Милко

• Administrator
  • Публикации: 4,310
  • Рейтинг: 421
    • Джаки (жако) и Лари (корела)
    • Папагали в България
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: юли 29, 2020, 07:16:07 am »
Много красиви! ;D Да са ти живи и здрави и дълго да се радвате един на друг ;)
"Do not go where the path may lead;
go instead where there is no path and leave a trail.” Emerson