Автор Тема: Папагалски рецепти  (Прочетена 26352 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BEBO

• Същински папагал:)
  • Публикации: 762
  • Рейтинг: 32
Re: Папагалски рецепти
« Отговор #25 -: февруари 03, 2009, 06:28:24 pm »
Днес ходих в един магазин "Здраве", да купуваме на сина ми за у-ще билки за чай. Установих че в този магазин има страшно подходящи за папагала храни, защото нищо не е подсладено и не е претърпявало някаква термична обработка. Всякакви семена от рода на соя, ръж, нахут и др. подобни, но аз се спрях на нещо, което ме заинтригува, ама да си кажете и вашето мнение - това нещо съдържа всички видове китайски ориз /черен, ароматен, специален/, гоуци, стафиди, фурми, небет шекер, зелен и червен боб. /Буквално преписах етикета/. Използва се за отслабване като замества хранения. Приготвя се по собствен вкус - аз мисля да го сваря  ???

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
  • Публикации: 14,447
  • Рейтинг: 875
    • жако Поли и Папи
« Отговор #26 -: февруари 03, 2009, 07:27:49 pm »
Небет шекера е рафинирана захар на едри кристали

Неактивен BEBO

« Отговор #27 -: февруари 03, 2009, 07:37:05 pm »
Да, само това ме притесни, ама нещо не мога да го открия че да го отстраня, гледах гледах, явно и да го има е в някакви много малки количества, дали ще е вредно, при положение, че това го дават за отслабване да замества хранения  ??? Основно виждам оризите и тези два вида боб и едни като люспи, което предпоагам че са стафидите и това гуоци.
« Последна редакция: февруари 03, 2009, 07:41:42 pm от BEBO »

Неактивен BEBO

Re:Папагалски рецепти
« Отговор #28 -: май 27, 2009, 12:52:34 pm »
Хора, дайте малко допълнения към тази тема  :), че много полезна. И много ми хареса темата за ядките и плодовете, а дали няма някаква подобна за зеленчуците и другата зеленина  ::)

Неактивен len4ita

• Папагал супергерой:)
  • Публикации: 1,648
  • Рейтинг: 160
  • Флипи (12;м) и Блу (10;ж) - монашески папагали
« Отговор #29 -: май 27, 2009, 12:58:24 pm »
Има, има...дори бях почнала да я превеждам преди няколко месеца...и почти бях довършила превода, когато взех, че го изтрих по погрешка  >:D и понеже много ме хвана яд, не седнах да го превеждам втори път :-\ Ама ще взема да си преодолея яда в най-скоро време, че наистина е много полезна информация  :)

Неактивен BEBO

« Отговор #30 -: май 27, 2009, 01:18:13 pm »
Аууу жива да си Ели  ;D - както се казва  :D

Неактивен OgyG

• Клуб Алекс
  • Публикации: 757
  • Рейтинг: 66
    • амазони Рико/Виша,какаду Капа/Жанна и Туся, Рюша
    • AutoFanShoP
« Отговор #31 -: май 27, 2009, 01:38:27 pm »
Не прочетох тук (може да съм пропуснал) - препоръчвам от личен опит - може всеки ден храната да се поръсва с пчелна "пылца" (не помня как беше на български), на крайчето на чаена лъжичка. Невероятно полезна и птичките си хапват храната с удоволствие. Особенно кашите.
Не трябва да се използва по време на витаминен курс.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #32 -: май 27, 2009, 02:04:57 pm »
Пчелен прашец  ;)

Неактивен OgyG

• Клуб Алекс
    • AutoFanShoP
« Отговор #33 -: май 27, 2009, 10:32:45 pm »
Пчелен прашец  ;)

На български е така. :) До колкото знам е прашеца дето го събират от цветята и са едни малки топчици. Различен цвят - в зависимост от това къде се пасат пчелите. Много е полезен.

Неактивен len4ita

« Отговор #34 -: май 27, 2009, 10:55:48 pm »
А какво ще кажете за бирената мая? Вече от няколко източника научавам, че е полезна за папагалите (в статията за витамините от преди време и там я имаше на няколко места). Някой ползвал ли я е за птичката си?

Неактивен OgyG

• Клуб Алекс
    • AutoFanShoP
« Отговор #35 -: май 28, 2009, 03:24:10 am »
А какво ще кажете за бирената мая? Вече от няколко източника научавам, че е полезна за папагалите (в статията за витамините от преди време и там я имаше на няколко места). Някой ползвал ли я е за птичката си?

Въжможно е да им се дава чрез ден - но по принцип руснаците не препоръчват, за птиците, да се дава бирена мая. Не бива въобще да се дава ако в момента се дават други витамини, антибиотици или пробиотици.

Неактивен vanq

• Новак:)
  • *
  • Публикации: 21
  • Рейтинг: 0
  • Рико (корела)
« Отговор #36 -: август 11, 2009, 03:52:13 pm »
сигурни ли сте че всички тези неща са безвредни и полезни за папагалите (корела)

Неактивен poliii

• Публикации: 566
  • Рейтинг: 51
« Отговор #37 -: август 11, 2009, 05:30:39 pm »
амии за корела може да четеш рецептите на ленчита нейното монахче е от групата средни като корелите  :)
I came to win, to fight, to conquer, to thrive
I came to win, to survive, to prosper, to rise
to flyy to flyy

Неактивен Хриса

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 218
  • Рейтинг: 7
    • корела Фифчо
« Отговор #38 -: август 11, 2009, 06:18:41 pm »
...Бирена мая  ;) интересно.Нащо пиле като види чаша с бира... :o  не мирясва докато не си близне ::)
Фифчо - корела

Неактивен ara ararauna

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 119
  • Рейтинг: 35
    • синьо жълта ара, кралско жако, сенегалски папагал
« Отговор #39 -: август 17, 2009, 10:53:02 am »
Арно и Кико обожават храната на lindo.Това е испанска храна и според мен е една от най качествените на българския пазар .Българските храни съдържат само слънчоглед ,царевица,просо и огромно количество молци и гъгрици защото зърното не е третирано.В храната на lindo има над 25 компонента не мога да ги изброя всичките но най интересните са сушено манго,банан,ананас,фъстъци ,гранули с витамини и др.Смятам че си набавят всичко необходимо.Давам им от време на време и пресни плодове ябълка, круша,банан обичат много и семки от диня ;D ;D.

Неактивен gpogojeva

• Клуб Алекс
    • жако Поли и Папи
« Отговор #40 -: август 17, 2009, 11:09:47 am »
И моя Поли категорично се спря на Линдо, но не отказва никакви плодове и зеленчуци покрай нея. С удоволствие си хапва всичко което му предложа и за което се сетя. Онзи ден така се нагруха с каша от киноа и овесени трици, че се притесних да не преяде.  ;D

Неактивен BEBO

« Отговор #41 -: август 26, 2009, 02:10:16 pm »
Сетих се да ви дам една идейка, относно лакомствата, която снощи направих на Бебо и много се забавлявах от цялата работа, а смятам че и на него му хареса. Взех макарони, които са като тръбички и понеже той не обича ядки, а обожава бана, тикнах парченце орех вътре и от двете страни напълних с бананче. В другото път сложих ябълка и бисквитка - парченца и пак затапих с бананче отстрани. Беше много интересно защото той беше много изумен, че като счуми тръбичката, вместо да е празна като друг път има какво да вади от нея и да яде.  ;D
И всичко стана за секунди, толкова бързо и лесно  :)
« Последна редакция: август 26, 2009, 02:13:07 pm от BEBO »

Неактивен Милко

• Administrator
  • Публикации: 4,317
  • Рейтинг: 421
    • Джаки (жако) и Лари (корела)
    • Папагали в България
« Отговор #42 -: август 30, 2009, 08:21:34 am »
Сетих се да ви дам една идейка, относно лакомствата, която снощи направих на Бебо и много се забавлявах от цялата работа, а смятам че и на него му хареса. Взех макарони, които са като тръбички и понеже той не обича ядки, а обожава бана, тикнах парченце орех вътре и от двете страни напълних с бананче. В другото път сложих ябълка и бисквитка - парченца и пак затапих с бананче отстрани. Беше много интересно защото той беше много изумен, че като счуми тръбичката, вместо да е празна като друг път има какво да вади от нея и да яде.  ;D

Много хубава идея! И лесна за реализиране ;D Всякакви идеи за "скривалище" на лакомства са супер за папагалите :)
"Do not go where the path may lead;
go instead where there is no path and leave a trail.” Emerson

Неактивен Pile

• Публикации: 2,610
  • Рейтинг: 133
    • Пиле (жако)
« Отговор #43 -: август 30, 2009, 11:05:19 am »
Суров ли е макарона?
Много хора говорят със своите животни,но малко хора слушат какво животните им казват.

Неактивен BEBO

« Отговор #44 -: август 30, 2009, 06:28:47 pm »
Суров е да. Така е твърд и лесно се пълни и затапва отстрани, а и Бебо много повече обича сурови макарони. А между другото да се похваля, че вчера за първи път счупихме съвсем сами цял, целеничък орех. :)

Неактивен BEBO

« Отговор #45 -: декември 28, 2010, 09:32:49 pm »
Лудо просо? Някой знае ли нещо, има ли информация, мисля да купя, на едни гроздове е  ??? Май за по-малките видове папагали е и е полезно, това е само информацията с която разполагам, но може и да греша  ???

Неактивен p

• Публикации: 2,548
  • Рейтинг: 115
    • Миа - китайски александър
« Отговор #46 -: декември 28, 2010, 10:18:08 pm »
Полезно е за по-малките видове, но много внимавай да няма "паяжинки" - едни тънки нишки, които се образуват от някакви много опасни паразити.

Неактивен BEBO

« Отговор #47 -: декември 29, 2010, 01:34:57 pm »
Дали има ограничение в количеството, в смисъл мога ли да сложа грозда да си виси там и да си яде от него, когато поиска, като крекер да речем?

Неактивен len4ita

« Отговор #48 -: януари 01, 2011, 11:20:16 am »
Ние го ползваме точно като крекер и пилците си хапват, когато искат.

Неактивен djorko

• Клуб Алекс
  • Публикации: 828
  • Рейтинг: 46
    • синьочела амазона
« Отговор #49 -: януари 05, 2011, 05:53:54 pm »
Онзи ден купих за моето монахче лудо просо-не го и помирисва,изобщо не му хареса.
Тази вечер намерих в един магазин елда, киноа и амарант.И се сетих,че по назад някъде в раздел хранене бях чел,че давате на птиците си такива неща.
Въпроса ми е,как се дават точно?Варени ли са или направо сурови?
Ще съм благодарен някой да сподели.