Автор Тема: пазар и цени на папагали  (Прочетена 8599 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен мъро

• Клуб Алекс
  • Публикации: 795
  • Рейтинг: 121
    • неофеми,катарини
пазар и цени на папагали
« -: август 19, 2012, 09:57:42 pm »
 ;)
« Последна редакция: април 15, 2013, 07:28:49 pm от мъро »

Неактивен Tanko Tanev

• Старши папагал:)
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: -19
  • ФАЛШИВА САМОЛИЧНОСТ ВЪВ ФОРУМА!
Re: Re: Питане за къщичка за корели
« Отговор #1 -: август 20, 2012, 09:08:34 am »
Ти какво продаваш,реалната цена е 25-30 лв.По магазините са по толкова.
Колега в зоомаганите са по 40 лева.Говоря за Стара Загора,като бях в Пловдив също видях  такава цена.

Неактивен tobyMac

• Публикации: 709
  • Рейтинг: 18
    • Алекс - малък александър
« Отговор #2 -: август 20, 2012, 09:59:17 am »
Ти какво продаваш,реалната цена е 25-30 лв.По магазините са по толкова.
Добре добре, както съм казал все още не сигурно че ще се продават, затова не съм написал ориентировъчна цена. А тези цени 25-30лв бяха преди доста време, според това което аз съм гледал. Когато взимах моите корели цените им бяха такива, после почнаха да вдигат парите за брой корела. И пак казвам това не е окончателна цена!

Активен todordim/Kremi

• Global Moderator
  • Публикации: 3,460
  • Рейтинг: 181
    • Малък александър
« Отговор #3 -: август 20, 2012, 11:08:58 am »
Колега в зоомаганите са по 40 лева.Говоря за Стара Загора,като бях в Пловдив също видях  такава цена.
В събота бях на пазара на Подуяне и понеже по стечение на обстоятелствата съм от Ст.З, видях поне 3-ма собственици на зоомагазини, които купуваха пилета от пазара - вълнисти, розели и, малки александри и финки. Преди няколко седмици имаше и корели-цената беше 25лв., а на пазарлък и повече от една - 20 лева. Така че с транспортните разходи до Ст.З и наем на магазина, данъци и т.н достигаме до посочената цена от 40 лева.
Когато аз си купувах Тони, звъних наред по зоомагазините. Бях разстроена, защото тъкмо ми беше умряло предното пиле. Исках поне някаква гаранция, че пилето е минало карантинен период. Тогава един ветеринар от зоомагазин, благодаря му за искреността, ми каза : "Всички папагали ги купуваме от Подуяне. Ако си мислиш, че при нас не умират, много се лъжеш. Просто избиваме от цената - купуваме на 70, продаваме на 200-300, в зависимост от цвета( ставаше въпрос за малък александър). И не сме само ние, всички зоомагазини пазарят от там". Това му бяха точните думи.
Така, че моето мнение по въпроса е, че дори и малко по-скъпо, по-добре е да се вземе пиле, излюпено в къщи. Това е най-доброто решение, според мен.

Неактивен Tanko Tanev

« Отговор #4 -: август 20, 2012, 12:32:00 pm »
Абсулютно те подкрепям todordim/Kremi,най-добре си е домашно излюпеното птиче.Аз купувал птици,от Подуяне,но впечатленията ми хич не са добри.Зоомагазините ми изкупуват корели на 20-25 лева,а после ги продават за 40-45 лева.Най-изгодно е да си вземеш папагал от собственик,който се е грижел добре за тях.

Неактивен Елеонора

• Папагал супергерой:)
  • Публикации: 1,375
  • Рейтинг: 72
« Отговор #5 -: август 20, 2012, 01:06:19 pm »
Така е,но невинаги е гаранция,че като купиш дом. люпено пиленце всичко ще е ок.А от зоомагазините купуват от Подуене в големи количества и тогава има по-голяма гаранция птицата да се разболее ,било от стрес или от нещо друго.Аз съм виждала в зоомагазин пъстра розела в много малка клетка,посегнах към нея,защото ме изкефи окраската и(това беше преди около 5-6 години,когато не съм и мислила ,че ще гледам папагали) и тя се пусна към решетките да хапе.Дори не ме допусна до себе си и на 50 см.Значи това пиле е изнервено,стресирано.Така бях видяла и един Малък Александър,но горкото се беше оскубало като и по цял ден тичаше из клетката. :(А розелката,която си купих миналата година домашно пиленце ми умря 2 месеца по-късно. :(Така и не разбрах защо.
Папагалите са тук с нас,не за нас.

Активен todordim/Kremi

• Global Moderator
    • Малък александър
« Отговор #6 -: август 20, 2012, 04:39:24 pm »
Галя ще ни дърпа ушите ( и с право)  ;) - от къщичка за корели минахме кой от къде си купува папагал.
Да ти кажа къде ти е грешката - не може като се ходи по зоомагазините и по пазари всеки да си харесва пиле и да казва "оле, колко е хубаво" и да посяга. Един човек, който гледа папагал би трябвало да знае, че така не се посяга на непознато пиле - първо, че се стресира и второ, че ще те накълве, особено ако е диваче. Трябва да се спазва дистанция.

Неактивен мъро

• Клуб Алекс
    • неофеми,катарини
« Отговор #7 -: август 20, 2012, 09:39:59 pm »
 ;)
« Последна редакция: април 15, 2013, 07:37:39 pm от мъро »

Активен todordim/Kremi

• Global Moderator
    • Малък александър
« Отговор #8 -: август 20, 2012, 10:01:43 pm »
Милчо от София внася големи количества всякакви папагали който ги продава на безценица за пример ще ви дам че продава на едро по 40 лв розели лютена и рубина и 35 лв пъстри, вълнисти по 4 и корели под 20.И ние който размножаваме папагали на тези цени храната не можем да си избием да не говорим за други разходи.
Еми да, ама със сигурност човек, който знае за какво става въпрос, ще си купи папагала от теб, дори и да е за повече пари. Аз първото пиле от него взех, уж да не плащаме надценката на зоомагазините, в което мисля, че лошо няма. Пилето живя в къщи няма и две седмици, разболя се, после повече от седмица тичахме по лекари, но пилето умря. Когато взех Тони и връщайки лентата назад, стигнахме до извода, че най-вероятно пилето просто е било болно. А тази седмица в Събота няма да ти казвам какви малки александри имаше, направо окаяно състояние - без пръсти, с разядени човки. Искрено пожелах да си взема едно и да му дам шанс, да му помогна. Само това, че бих застрашила здравето на Тони ме спря. Иначе е много мъчна гледка.
Така че, добре че ги има форумите за се обменя информация, та току-виж добре гледаните пилета станали повече. ;)

Неактивен Tanko Tanev

Re: пазар и цени на папагали
« Отговор #9 -: август 26, 2012, 07:36:40 pm »
Аз говорех за зоомагазините,а по птичите базари са доста по евтини.

Неактивен мъро

• Клуб Алекс
    • неофеми,катарини
« Отговор #10 -: август 27, 2012, 02:22:31 am »
 ;)
« Последна редакция: април 15, 2013, 07:35:42 pm от мъро »

Неактивен Tanko Tanev

« Отговор #11 -: август 28, 2012, 02:00:44 pm »
Разбира се,че е смешна,но като никой не купува,развъждащите са принудени да намалят цените.

Неактивен мъро

• Клуб Алекс
    • неофеми,катарини
« Отговор #12 -: август 28, 2012, 08:46:00 pm »
 ;)
« Последна редакция: април 15, 2013, 07:35:22 pm от мъро »

Неактивен Елеонора

• Папагал супергерой:)
  • Публикации: 1,375
  • Рейтинг: 72
« Отговор #13 -: август 28, 2012, 09:18:08 pm »
И аз съм общувала с гръцки  сайтове и знам,че дори са търсели папагали оттук.И цени са ми писали на каквито се продават там.Това,което не разбирам е защо от нас?Нашите тук на какви цени им ги дават?В Гърция и Турция нали има хора,които и там гледат папагали и продават?!Само заради цената ли е?А ние оттук на толкова ниски цени ли им ги продаваме?Може и глупаво да ви звучи,но не съм търговец.Знам само едно-и аз никога не съм се пазарила за цена,когато съм купувала папагал.След като на човека толкова му струва-така ще е.Ако не ми е изнасяла цената съм си вземала от  друго място и така.
Папагалите са тук с нас,не за нас.

Неактивен Tanko Tanev

« Отговор #14 -: август 28, 2012, 09:18:27 pm »
Прав си колега.На мен от Турция ми изкупуват вълнисти.

Неактивен Tanko Tanev

« Отговор #15 -: август 28, 2012, 09:23:59 pm »
И аз не съм се пазарял за папагал.Това ме дразни много.При мен са идвали много хора,които са се пазрели,но на такива личности едни папагал не съм дал.

Неактивен мъро

• Клуб Алекс
    • неофеми,катарини
« Отговор #16 -: август 29, 2012, 06:42:48 am »
 ;)
« Последна редакция: април 15, 2013, 07:34:49 pm от мъро »

Неактивен Tanko Tanev

« Отговор #17 -: август 29, 2012, 08:07:47 am »
Не знам какви папагали са търсили и какви цени са ти писали но тука са в пъти по евтини от там,а и те до колкото знам не размножават много а са и много народ.Знам че в Турция е традиция да се подаряват животни по празници.
Разбира се тук е много по-евтино затова идват и ги изкупуват от тук.Предполагам,че и качеството ни е по-добро.

Активен todordim/Kremi

• Global Moderator
    • Малък александър
« Отговор #18 -: август 29, 2012, 09:11:37 am »
Знам че в Турция е традиция да се подаряват животни по празници.
И освен това, също така да се пазариш преди да купиш нещо, независимо какво. Ако не се пазариш за цената, ами просто извадиш пари да го платиш, продавача просто няма да ти го продаде. Такива традиции имат хората.

Неактивен Savador

• Младши папагал:)
  • **
  • Публикации: 62
  • Рейтинг: 14
    • ЖАКО, ПИРУРИ, СЕНЕГАЛСКИ и др.
« Отговор #19 -: август 29, 2012, 09:55:07 am »
Точно така!! Ще извадиш пари да платиш колкото са ти поискали ама няма да ти вземат парите щото не си се пазарил - отде ги чувате тия неща....????